O nas

Firma Efento została założona w 2014 roku, od początku skupiamy się na rozwijaniu rozwiązań z zakresu Internet of Things (IoT) i komunikacji między maszynami (M2M).

Jako jedna z kilku firm na świecie oferujemy kompleksowe rozwiązanie umożliwiające monitorowanie i analizę różnych wielkości fizycznych oparte na bezprzewodowych sensorach i rozbudowanej platformie w chmurze oraz aplikacjach mobilnych.

Nasza wizja

„Jeśli to o czym mówisz potrafisz zmierzyć i wyrazić w liczbach – wiesz coś o tym. Inaczej twa wiedza jest mizerna.”

-Lord Kelvin

Wierzymy, że wiele procesów, systemów i dziedzin przemysłu może być znacznie usprawnionych pod warunkiem ich pełnego zrozumienia i zmierzenia. Dotyczy to zarówno procesów produkcyjnych jak i procesów związanych z transportem, magazynowaniem, a nawet  zdrowiem.
W Efento rewolucjonizujemy dostęp do danych z sensorów, tak aby każdy proces mógł być monitorowany i kontrolowany w szybki, niedrogi i wygodny sposób.

0
%
Tyle szczepionek w Indiach transportowanych jest w złej temepraturze
0
miliony
Tyle ludzi umiera rocznie z powodu zanieczyszczonego powietrza
0
kg
Tyle jedzenia na osobę jest co roku wyrzucane z powodu złego przechowywania

Tradycyjne systemy pomiarowe wymagały indywidualnego projektowania, montażu przez wykwalifikowanych instalatorów, oraz wdrażania, a często nawet rozwijania dedykowanego oprogramowania do gromadzenia i analizy danych. W rezultacie projekty ciągnęły się miesiącami, a nawet latami.

Nasze produkty to kompleksowe rozwiązanie: pomiary, przesyłanie oraz gromadzenie i analiza danych. Oferujemy naszym klientom możliwość szybkiego uruchomienia systemu pomiarowego składającego się nawet z setek sensorów wraz z systemem gromadzenia i analizy danych, bez konieczności prowadzenia kabli, instalacji serwerów czy rozwijania własnego oprogramowania.

Dzięki wykorzystaniu technik komunikacji bezprzewodowej oraz cloud computing nasze rozwiązanie jest łatwiejsze we wdrożeniu, tańsze i bardziej niezawodne niż tradycyjne systemy pomiarowe oparte na komunikacji przewodowej i oprogramowaniu instalowanym na komputerach / serwerach użytkownika.

Kamienie milowe

2018

II miejsce w konkursie LOG UP - Logistic Start-Up Bank

W listopadzie 2018 aplikacja Efento Transport została nagrodzona II miejscem w konkursie LOG OP- Logistic Start-Up Bank. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów z zakresu logistyki.

Wyróżnienie na XXVI Międzynarodowych Targach Stacja Paliw

Wspólnie z firmą Pteroster- Serwis przygotowaliśmy rozwiązanie oparte o sensory bezprzewodowe i platformę w chmurze umożliwiające monitorowanie wycieków paliwa. Rozwiązanie zostało wyróżnione na XXVI Międzynarodowych Targach Stacja Paliw w Warszawie.

NOWE TECHNOLOGIE NA POLSKIEJ WYSTAWIE GOSPODARCZEJ – WARSZAWA

Jako jedna z 12 firm zostaliśmy zaproszeni przez Kancelarię Prezydenta RP do zaprezentowania swoich rozwiązań w dziale „Nowe technologie” na Polskiej Wystawie Gospodarczej. Na wystawie zaprezentowano osiągnięcia polskiej gospodarki ostatnich 100 lat.

2017

Sensor różnicy ciśnień i sensor otwarcia / zamknięcia

Wprowadziliśmy do oferty sensory otwarcia / zamknięcia i sensor różnicy ciśnień. Sensory współpracują ze wszystkimi aplikacjami i platformą Efento Cloud

Efento w programie NB-IoT organizowanym przez hub:raum, T-Mobile i Deutsche Telekom

Efento znalazło się w gronie 12 europejskich firm, które w ramach programu WARP organizowanego przez hub:raum przy współpracy z T-Mobile i Deutsche Telekom przygotują produkty oparte o bezprzewodową technikę komunikacji NB-IoT.

Złoty medal na targach Automaticon 2017

W marcu 2017 sensory Efento zostały odznaczone złotym medalem na targach Automaticon 2017. Automaticon to największe w Polsce targi automatyki i pomiarów.
2016

Efento w programie WARP organizowanym przez hub:raum

Efento dołączyło do programu WARP organizowanego przez hub:raum. Program ma na celu przyspieszenie rozwoju innowacyjnych europejskich firm oraz nawiązanie współpracy między nimi a T-Mobile. Program jest cyklicznie organizowany przez hub:raum. Do 2016 roku odbyło się pięć edycji programu, w których udział wzięło 58 firm wybranych z ponad 3 000 aplikujących.
2015

1000 monitorowanych samochodów i ponad 3000 monitorowanych lodówek

Do końca roku 2015 nasze rozwiązania monitorują temperaturę w ponad 1000 samochodach dostarczających leki i szczepionki do aptek oraz w ponad 3000 lodówkach medycznych

Debiut na rynku międzynarodowym

W 2015 roku nasze produkty zostały po raz pierwszy sprzedane za granicę. Nasi klienci znajdują się między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii i na Węgrzech. 

Finał konkursu Business Link i T-mobile

We wrześniu 2015 zakwalifikowaliśmy  się do finału konkursu „Business Mixer” organizowanym przez Business Link razem z T-Mobile. Do ścisłego finału zakwalifikowano się 5 firm, my prezentowaliśmy rozwiązanie umożliwiające monitoring temperatury w trakcie transportu – Efento Transport.

Sensory wilgotności i ciśnienia atmosferycznego

Od września 2015 dostępne są w sprzedaży sensory mierzące wilgotność i ciśnienie atmosferyczne. Sensory współpracują z aplikacjami Efento Logger i Efento Inspector

Opracowanie aplikacji Efento Transport

W czerwcu 2015 opracowaliśmy rozwiązanie do monitorowania temperatury w trakcie transportu w trakcie – Efento Transport . Aplikacja została wdrożona przez Polską Grupę Farmaceutyczną S.A. W ramach pilotażu monitorowana była temperatura w 50 samochodach, po zakończeniu prac aplikacja została wdrożona w ponad 350 samochodach w tej firmie.
2014

1000 sprzedanych sensorów

Do końca 2014 roku na rynek trafiło ponad 1000 sensorów Efento. Używane są głównie do monitorowania temperatury w lodówkach medycznych w przychodniach, punktach szczepień i aptekach.

Wprowadziliśmy na rynek rejestrator temperatury, który wraz z aplikacją Efento Logger pozwala na zapis temperatury w chłodniach spożywczych, przy produkcji / przetwarzaniu żywności i transporcie, używany jest do mapowania temperaturowego obiektów. Produkt zyskał również dużą popularność do określania parametrów związanych z uprawą winorośli – SAT i GDDC.

Wprowadzenie na rynek sensorów temperatury Bluetooth Low Energy

Pierwsze rejestratory temperatury Efento pojawiły się na rynku w czerwcu 2014. Powstała też pierwsza wersja aplikacji umożliwiającej monitoring temperatury w lodówkach medycznych – Efento Inspector. Produkt stał się bestsellerem. Głównym odbiorcą tego rozwiązania są przychodnie i punkty szczepień.
Efento Inspector jest nowoczesnym rozwiązaniem, oferującym znacznie więcej funkcji i łatwiejszą obsługę niż konkurencyjne systemy monitorowania temperatury.