EFENTO CLOUD – łatwa obsługa, wielkie możliwości

Statusy sensorów

Efento Cloud umożliwia szybkie i wygodne filtrowanie i sortowanie sensorów. Możesz filtrować sensory po nazwie, numerze seryjnym, mierzonej wielkości fizycznej czy lokalizacji. Dodatkowo możesz szybko odfiltrować niedziałające sensory, sensory o niskim poziomie baterii czy sensory wyłączone.

Ulubione

Oznaczenie sensorów jako ulubione, to prosty sposób aby urządzenia, które często sprawdzasz były zawsze pod ręką. Dodaj sensor do ulubionych klikając na przycisk gwiazdki obok jego nazwy. Aby wybrać jedynie ulubione sensory z belki filtrów wybierz symbol gwiazdki.

Reguły alarmowe

Możesz zdefiniować dowolną liczbę reguł alarmowych i przypisać sensory do każdej reguły. Reguła składa się z bodźca, warunku i akcji, przykładowo: jeżeli temperatura wzrośnie powyżej 10 stopni platforma wyśle powiadomienie SMS do wybranych odbiorców. Reguły mogą być konfigurowane w dowolny sposób np. wysyłka powiadomień do różnych odbiorców w zależności od przekroczonego progu, przekroczenie ustalonych progów ma być jedynie odnotowane w systemie (bez wysyłki powiadomienia), itd.

Powiadomienia SMS i e-mail

Platforma umożliwia wysyłkę powiadomień do dowolnej liczby użytkowników, zarówno w formie wiadomości e-mail jak i SMS

Zapis pomiarów

Wszystkie pomiary z sensorów Efento zapisywane są w platformie serwerowej Efento Cloud. Masz do nich dostęp 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca na świecie przez przeglądarkę internetową. Pomiary są przechowywane w platformie przez 5 lat, a my dbamy o ich pełne bezpieczeństwo.

Pomiar różnych wielkości fizycznych

Efento Cloud obsługuje sensory mierzące różne wielkości fizyczne (np. temperatura, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne). Po dodaniu nowego sensora, platforma automatycznie rozpoznaje mierzone przez niego wielkości fizyczne, a Ty musisz tylko przypisać go do wybranej lokalizacji i reguły alarmowej.

Poziomy uprawnień

Dla użytkowników z Twojej organizacji możesz utworzyć konta administratorów, którzy mogą konfigurować system (np. edytować reguły alarmowe, przenosić sensory między lokalizacjami, dodawać nowych użytkowników), menadżerów, którzy mają dostęp do danych i możliwość edycji niektórych ustawień (np. reguły alarmowe) i analityków, którzy mają jedynie dostęp do danych bez możliwości edycji żadnych ustawień.

Dostęp do lokalizacji

Dodatkowo, uprawnienia mogą być przyznawane do poszczególnych lokalizacji, dzięki czemu osoba z Krakowa nie ma dostępu do danych z Nowego Jorku.

Lokalizacje

Dzięki Efento Cloud w łatwy sposób uporządkujesz lokalizacje i przypisane do nich sensory. Platforma umożliwia odwzorowanie struktury Twojej organizacji w formie drzewa i przypisanie poszczególnych sensorów do jego gałęzi. Sposób grupowania nie podlega żadnym ograniczeniom, możesz zastosować podział geograficzny (np. Kraj -> Województwa -> Miasta -> Obiekty), funkcyjny (np. Rodzaj obiektu -> Miasto -> Dokładna lokalizacja) albo inny, lepiej pasujący do Twojej organizacji.

Mapy / plany pomieszczeń

Do każdej z lokalizacji możesz przypisać mapę lub plan pomieszczenie i rozmieścić na niej sensory. Dzięki temu szybko zobaczysz w którym miejscu znajduje się sensor, który zmierzył wysoką temperaturę. Na mapie widoczne są również statusy sensorów z możliwością ich filtrowania.

Raporty

Pomiary z wybranego okresu czasu mogą być w każdej chwili wyeksportowane formie raportu (pdf i csv). Co więcej, Efento Cloud umożliwia automatyczną wysyłkę raportów na dowolny adres email z wybraną częstotliwością (np. raz dziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu). Nie musisz już pamiętać o przygotowaniu cotygodniowego raportu z pomiarami temperatury, teraz w każdy poniedziałek dostaniesz go na maila!

Wykresy

Dane z dowolnego okresu czasu możesz wyświetlić w formie wykresu, dzięki czemu szybko sprawdzisz, czy ustalone progi alarmowe nie były przekroczone

Historia zdarzeń

Wszystkie zdarzenia takie jak wystąpienie alarmów spowodowane przekroczeniem progów alarmowych, utrata łączności z sensorem, powrót mierzonych wartości do bezpiecznych zakresów są zapisywane w systemie i po zalogowaniu możesz w szybki sposób odtworzyć listę zdarzeń wraz z datami i godzinami ich wystąpienia.

Logi systemowe

Wszystkie zmiany oraz operacje wykonywane przez użytkowników w systemie odnotowywane są w dzienniku logów systemowych. Dzięki temu administratorzy widzą wszystkie zmiany w obrębie systemu (m.in. dodanie / usunięcie sensora, zmiana reguł alarmowych, dodanie / zmiana uprawnień użytkownika) wraz z informacją kiedy były dokonane i jaki użytkownik ich dokonał.

Zobacz jak łatwa jest obsługa i konfiguracja Efento Cloud

Oglądnij filmy demonstrujące możliwości platformy i jej konfigurację

REJESTRATORY EFENTO MIERZĄ RÓŻNE WIELKOŚCI FIZYCZNE

REJESTRATOR TEMPERATURY

Rejestratory temperatury Efento mierzą temperaturę z dokładnością do 0.4 °C w zakresie od -20 °C do +70 °C i z dokładnością 0.5°C w zakresie -35 do -20 °C. W swojej pamięci sensory rejestrują 28 000 pomiarów. Zasięg: 100 m w otwartej przestrzeni, praca na baterii: minimum 2 lata

REJESTRATOR TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI

Pomiar temperatury z dokładnością do 0.4 °C, w zakresie od -10 °C do +70 °C i wilgotności z dokładnością 4% RH w zakresie 0 do 80% RH. W swojej pamięci sensory rejestrują 18 000 pomiarów. Zasięg: 100 m w otwartej przestrzeni, praca na baterii: minimum 2 lata

REJESTRATOR RÓŻNICY CIŚNIEŃ

Rejestrator mierzy i rejestruje różnicę ciśnień z dokładnością 1 Pa w zakresie +/- 500 Pa. Wyposażony jest w rurki o długości 1m. W swojej pamięci rejestruje 28 000 pomiarów. Zasięg: 100 m w otwartej przestrzeni, praca na baterii: minimum 2 lata

SENSOR OTWARCIA / ZAMKNIĘCIA

Magnetyczny sensor otwarcia / zamknięcia. Sensor może być użyty do monitorowania otwarcia drzwi, lodówki, pojemników termoizolacyjnych czy skrzyni ładunkowych. Zasięg: 100 m w otwartej przestrzeni, praca na baterii: minimum rok

EFENTO GATEWAY zapewnia łączność między sensorami i platformą

Gateway wyposażony jest w interfejsy Bluetooth i Ethernet, co umożliwia mu odbieranie pomiary z sensorów i przesyłanie ich do platformy Efento Cloud. Efento Gateway ma wbudowaną pamięć, w której zapisuje pomiary sensorów i w przypadku chwilowej utraty łączności z serwerem może je dosłać. Twoje dane nigdy nie były tak bezpieczne!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

 • Połączenie sensorów ze światem – Efento Gateway zbiera dane z Twoich sensorów i przesyła je do platformy Efento Cloud
 • Wbudowana pamięć – Efento Gateway zapisuje w swojej pamięci 100 000 pomiarów. Jeżeli na chwile utraci łączność z platformą, po jej odzyskaniu dośle brakujące pomiary
 • Łatwa konfiguracja – Urządzenie jest wstępnie skonfigurowane i działa praktycznie od wyciągnięcia z pudełka. Konfiguracja Gatewaya zajmie Ci niecałe 2 minuty!
 • Obsługa do 100 sensorów – Jeden Gateway może przesyłać pomiary ze 100 sensorów temperatury, wilgotności i ciśnienia. Jeżeli potrzebujesz większej liczby sensorów po prostu dokładasz kolejnego Gatewaya
 • Zasilanie 5V lub PoE – Dzięki dwum możliwością zasilania możesz zasilić Gateway w taki sposób jaki jest dla Ciebie wygodny. Dzięki zasilaniu po Ethernecie (PoE) nie musisz martwić się dodatkowymi kablami!

NISKIE KOSZTY, błyskawiczne wdrożenie

Platforma Efento Cloud zainstalowana jest na infrastrukturze serwerowej zlokalizowanej w data center o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. My zajmujemy się aktualizacją platformy, bezpieczeństwem danych i utrzymaniem serwerów, Ty po prostu korzystasz ze wszystkiego co ona oferuje nie martwiąc się konfiguracją i utrzymaniem serwerów. Dostęp do platformy nie wiąże się z żadnymi opłatami cyklicznymi.
 • Darmowy dostęp do platformy

  Platforma jest i zawsze będzie dostępna za darmo – brak opłat abonamentowych!
  (Wymagana jest jednorazowa opłata licencyjna ze podłączenie rejestratora do platformy)

 • Dostęp z dowolnego miejsca na Ziemi

  Do platformy logujesz się przez przeglądarkę internetową, nie musisz instalować żądnego dodatkowego oprogramowania

 • Dowolna liczba użytkowników

  Dostęp do danych z Twoich sensorów możesz przydzielić dowolnej liczbie użytkowników

 • Powiadomienia e-mail i SMS*

  Platforma powiadomi Cię gdy ustalone przez Ciebie progi zostaną przekroczone

 • Błyskawiczna konfiguracja

  Zapomnij o zakupie serwera, instalacji i konfiguracji oprogramowania

 • Platforma utrzymywana w chmurze

  Aktualizacja oprogramowania, konserwacja serwera i utrzymanie danych jest po naszej stronie. Ty po prostu korzystasz z platformy.

*Powiadomienia SMS są płatne w zależności od liczby wysłanych wiadomości. Cena jednej wiadomości SMS to 10 gr netto

Przetestuj Efento Cloud bez żadnych zobowiązań!

Jeżeli nie jesteś jeszcze pewny, że Efento Cloud to rozwiązanie dla Ciebie, wypożyczymy Ci Efento Gateway i dwa sensory, abyś mógł przekonać się jak wygodna jest nasza platforma.

Często zadawane pytania

Czy korzystanie z platformy wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami?

Korzystanie z platformy nie wiąże się z żadnymi cyklicznymi opłatami (subskrypcja). Wymagana jest jednak jednorazowa opłata licencyjna ze podłączenie rejestratora do platformy.

Ponadto aby korzystać z powiadomień SMS należy zakupić kod doładowujący i wpisać go w panelu administratora. Kody doładowują 200, 500 lub 1 000 SMS. Jeżeli liczba SMS przypisanych do Twojego konta wyczerpuje się, wystarczy, że ponownie wpiszesz kod doładowujący aby zwiększyć ich pulę.

Ile sensorów / użytkowników / lokalizacji / reguł alarmowych mogę przypisać do jednego konta?

Nie przewidzieliśmy żadnych limitów. Konto jest Twoje i możesz skonfigurować je w taki sposób aby odpowiadało Twoim potrzebom.

Czy SMS / e-maile mogą być wysyłane do kilku odbiorców?

Tak. Konfigurując regułę alarmową możesz wpisać dowolną liczbę odbiorców.

Czy do działania systemu potrzebna jest sieć WiFi?

Nie. Sensory łączą się z Efento Gateway w technice Bluetooth Low Energy, Efento Gateway z kolei przesyła dane z wykorzystaniem protokołu Ethernet. Żeby podłączyć Efento Gateway do Internetu i umożliwić mu komunikację z platformą Efento Cloud będziesz potrzebował popularnej „skrętki”.

Jak wygląda bezpieczeństwo danych?

Transmisja danych pomiędzy gatewayami Efento a Efento Cloud jest szyfrowana, dzięki czemu nikt nie „podsłucha” i nie przechwyci Twoich danych. Dostęp do danych masz tylko Ty i osoby, którym ten dostęp przyznasz. Platforma Efento Cloud pracuje na serwerach firmy Amazon (AWS). Są to obecnie jedne z najbezpieczniejszych serwerów na śwecie. Zapewniamy pełną redundancję – jeżeli serwer, na którym zainstalowana jest platforma Efento Cloud ulegnie awarii, automatycznie uruchomi się serwer zastępczy a Ty nawet nie zobaczysz różnicy w działaniu platformy. Zapewniamy dostęp do wszystkich pomiarów pięć lat wstecz. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa platformy Efento Cloud kliknij tutaj

Czy dostępny jest sensor (mierzony parametr) dla platformy Efento?

W tej chwili platforma obsługuje sensory temperatury, wilgotności i ciśnienia. Planujemy sukcesywnie wprowadzać sensory innych wielkości fizycznych. Jeżeli chcesz korzystać z Efento Cloud aby mierzyć konkretną wartość fizyczną skontaktuj się z nami.

Czy dostępna jest / kiedy dostępna będzie (nazwa funkcjonalności)?

Staramy się ciągle rozwijać platformę i dodawać nowe funkcjonalności. Jeżeli masz pomysł jaką funkcję powinniśmy dodać, napisz do nas. Regularnie dodajemy funkcje, które zgłaszane są przez użytkowników, aby platforma była wygodna w obsłudze i realizowała wymagania jak największej grupy użytkowników.

Czy udostępniacie API do integracji?

Tak. Jeżeli jesteś producentem sensorów skontaktuj się z nami, a udostępnimy Ci API umożliwiające przesyłanie danych do platformy. Jeżeli z kolei chciałbyś pobierać dane z platformy do swojej aplikacji / strony internetowej / programu ERP, to odwiedź zakładkę „Wsparcie” aby uzyskać więcej informacji.