Najważniejsze cechy

Zasięg 50m

Aby odczytać dane z rejestratora wystarczy, że znajdzie się on w zasięgu Twojego telefonu (ok. 50 m w otartej przestrzeni). Aplikacja automatycznie wyświetli wszystkie rejestratory w Twoim otoczeniu, a Ty jednym kliknięciem wybierzesz urządzenie, z którego chcesz pobrać dane.

Łatwa obsługa

Rejestrator łączy się z telefonem lub tabletem bezprzewodowo i nie wymaga instalacji żadnych sterowników. Po prostu wyciągasz rejestrator z pudełka instalujesz aplikację i zaczynasz rejestrować temperaturę, wilgotność i ciśnienie!

Rejestracja pomiarów

Wbudowana pamięć Efento Loggera pozwala na rejestrację 60 000 pomiarów w okresie czasu z przedziału 1 minuta – 10 dni. Przykładowo, jeżeli okres pomiaru został ustawiony na 15 minut, to w pamięci urządzenia zapisane zostaną dane z ponad 600 dni.

Temperatura, wilgotność, ciśnienie

Efento Logger może rejestrować temperaturę, wilgotność i ciśnienie atmosferyczne. Urządzenie dostępne jest w trzech wersjach (temperatura, temperatura + wilgoność, temperatura + wilgotność + ciśnienie atmosferyczne), a Ty możesz wybrać model rejestrujący tylko wielkości, które Cię interesują

Wykresy

Po pobraniu danych z pamięci rejestratora możesz wyświetlić je na wykresie, dzięki czemu szybko sprawdzisz zakres w jakim znajdowały się mierzone wartości. Możesz elastycznie zmieniać zakres wykresu czy powiększać go aby zobaczyć detale.

Wartości minimalne i maksymalne

Aplikacja automatycznie wyznacza wartości minimalne i maksymalne z wybranego przez Ciebie okresu czasu. Dzięki temu szybko sprawdzisz w jakim przedziale mieściła się temperatura w Twojej szklarni w zeszłym miesiącu lub jak zmieniała się wilgotność w Twojej galerii sztuki w zeszłym roku

Wartości średnie

Po pobraniu danych z pamięci rejestratora aplikacja wylicza średnie wartości dobowe, tygodniowe i miesięczne  mierzonych parametrów.

SAT I GDDC

SAT i GDDC to parametry niezbędne przy uprawie winorośli. Dzięki nim dobierzesz szczepy winogron, których uprawa da najlepsze efekty w Twojej winnicy.

Raporty CSV

Po pobraniu danych z pamięci rejestratora możesz wygenerować raport z danymi pomiarowymi. Aplikacja umożliwia eksport danych z dowolnego okresu czasu, w formacie CSV (dane w formie tabelarycznej, możliwość przetwarzania w programach typu MS Excel, OpenOffice Calc).

Udostępnianie raportu

Wygenerowany raport może być wysłany e-mailem, przesłany na Twój Dysk Google, konto w Dropbox lub na serwer FTP. Aplikacja Efento Logger współpracuje z innymi aplikacjami zainstalowanymi na Twoim telefonie, dzięki czemu udostępnisz raport w taki sposób jaki jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Łatwa konfiguracja

Rejestratory Efento mogą rejestrować pomiary z dowolnym okresem z przedziału 1 minuta – 10 dni. Ustawienie okresu pomiaru odbywa się bezprzewodowo z poziomu aplikacji mobilnej. Dodatkowo, możesz zmienić nazwę urządzenia i wyczyścić jego pamięć.

Bezpieczeństwo

Każdy z rejestratorów ma swój kod PIN. Wejście do ustawień rejestratora, zmiana okresu pomiaru, nazwy urządzenia czy wyczyszczenie pamięci wymaga podania tego kodu. Dzięki temu tylko Ty możesz zmienić ustawienia swojego rejestratora.

Długi czas pracy

Wysokiej pojemności bateria zasilająca urządzenie zapewnia jego bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat przy rejestracji pomiarów co 15 minut.

Bezpieczeństwo danych

Jeżeli bateria się rozładuje nie stracisz pomiarów. Rejestrator zapisuje je w pamięci nieulotnej i po włożeniu nowej baterii możesz je odczytać. Dodatkowo, aplikacja poinformuje Cię o niskim poziomie baterii rejestratora.

Rejestratory EFENTO Logger rejestrują temperaturę, wilgotność, jakość powietrza oraz różnicę ciśnień

REJESTRATOR TEMPERATURY

Rejestratory temperatury Efento mierzą temperaturę z dokładnością do 0.4 °C w zakresie od -20 °C do +70 °C i z dokładnością 0.5°C w zakresie -35 do -20 °C. W swojej pamięci sensory rejestrują 40 000 pomiarów. Zasięg: 100 m w otwartej przestrzeni, praca na baterii: minimum 2 lata

REJESTRATOR TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI

Pomiar temperatury z dokładnością do 0.4 °C w zakresie od -20 °C do +70 °C i z dokładnością 0.5 °C w zakresie -35 do -20 °C. Dokładność pomiaru wilgotności: 4% w zakresie od 0 do 80%, 7% w zakresie 81 do 99% W swojej pamięci sensory rejestrują 40 000 pomiarów. Zasięg: 100 m w otwartej przestrzeni, praca na baterii: minimum 2 lata

REJESTRATOR JAKOŚCI POWIETRZA, TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI

Urządzenie mierzy stężenie lotnych związków organicznych (ang. VOC) oraz temperaturę i wilgotność względną powietrza i na ich podstawie określa współczynnik IAQ (ang. Indoor Air Quality) określa jakość powietrza w pomieszczeniu. 

REJESTRATOR CIŚNIENIA ATMOSFERYCZNEGO, TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI

Rejestrator Mierzy temperaturę z dokładnością do 0.4 °C, w zakresie od -10 °C do +70 °C, wilgotność z dokładnością 4% RH w zakresie 0 do 80% RH oraz ciśnienie atmosferyczne z dokładnością 3 hPa w zakresie 300 do 1100 hPa. Rejestracja 40 000 pomiarów temperatury i wilgotności. Zasięg: 50 m w otwartej przestrzeni, praca na baterii: minimum 2 lata

Często zadawane pytania

Jakie czujniki temperatury zastosowane są w rejestratorach Efento? Czy niski poziom baterii nie będzie fałszował pomiarów?

W sensorach Efento zastosowany jest czujnik cyfrowy, na którego pomiary nie ma wpływu napięcie baterii.

Czy wymiana baterii w rejestratorach jest łatwa? Jaki jest koszt nowych baterii?

Wymiana baterii w czujnikach nie różni się niczym od wymiany baterii w pilocie TV. Czujniki dostarczane są przez nas z baterią, na której gwarantujemy przynajmniej dwa lata pracy urządzenia. Uwaga: bateria przypomina wyglądem zwykły paluszek, jednak do działania bezprzewodowych rejestratorów Efento wymagana jest bateria o napięciu 3,6 V i pojemności 2700 mAh. Dodatkową baterię można zakupić we własnym zakresie lub u nas w cenie 39 zł brutto (podana cena obejmuje już koszty wysyłki)

Czy urządzenie sygnalizuje niski poziom baterii? Czy gdy bateria się rozładuje, to stracę pomiary?

Tak, informacja o niskim stanie baterii jest widoczna w aplikacji mobilnej. Pamięć urządzenia nie musi być podtrzymywana przez baterię – jeżeli bateria się rozładuje, to wykonane już pomiary pozostają zapisane w pamięci rejestratora i po wymianie baterii mogą być pobrane.

Czy urządzenie może być montowane na zewnątrz?

Standardowa obudowa ma stopień ochrony IP30. Na zamówienie możemy przygotować rejestrator z sondą zewnętrzną w obudowie IP67.

Co mogę zrobić z danymi po pobraniu?

Co tylko chcesz: wydrukować, zapisać w pamięci samrtfona / tabletu, wysłać mailem w formie raportu, przesłać do Dropbox’a, Google Drive, serwera FTP, udostępnić znajomym na Facebooku… Wszystko zależy z jakich aplikacji korzystasz – aplikacja mobilna Efento współpracuje z każdą aplikacją zainstalowaną na urządzeniu mobilnym i umożliwiającą udostępnianie plików.

Ile rejestratorów może obsłużyć jeden smartfon?

Nie ma limitu. Smartfon łączy się z rejestratorem tylko na czas pobierania danych i konfiguracji. Smartfon automatycznie wykrywa wszystkie urządzenia w swoim zasięgu, a Ty wybierasz, z którego dane chcesz pobrać.

Czy rejestrator będzie współpracował z każdym smartfonem / tabletem?

Urządzenie mobilne musi mieć zainstalowany system operacyjny Android 4.4 lub nowszy i posiadać Bluetooth 4.0.

Z jakiego okresu pomiary zmieszczą się w pamięci rejestratora?

Jest to uzależnione od okresu pomiaru, jaki ustawisz. Przy zmianie okresu zapisu do pamięci aplikacja informuje Cię, na jaki okres czasu wystarczy pamięć.

Co dzieje się z pomiarami gdy pamięć rejestratora się zapełni?

Rejestrator nadpisuje najstarsze pomiary nowymi.

Pliki do pobrania