O nas

Firma Efento została założona w 2016 roku, od początku skupiamy się na rozwijaniu rozwiązań z zakresu Internet of Things (IoT) i komunikacji między maszynami (M2M).

Jako jedna z kilku firm na świecie oferujemy kompleksowe rozwiązanie umożliwiające monitorowanie i analizę różnych wielkości fizycznych oparte na bezprzewodowych sensorach i rozbudowanej platformie w chmurze oraz aplikacjach mobilnych.

W Polsce urządzenie Efento pracują w ponad 100 szpitalach, 50 sanepidach, w supermarketach Makro Cash and Carry, Żabka, używane są w ponad 10 muzeach.
Nasze urządzenie eksportujemy do ponad 60 krajów świata. Eksport stanowi 70% naszej produkcji.
Lista naszych 19 autoryzowanych dystrybutorów zagranicznych.
Największa instalacja zbudowana w oparciu o nasze urządzenia liczy 15000 rejestratorów i pracuje w Skandynawii

Nasza wizja

Zmieniamy technikę pomiarów

Produkujemy bezprzewodowe rejestratory BLE i NB-IoT umożliwiające wygodne monitorowanie obiektów / warunków środowiskowych oraz liczników prądu, gazu i wody

Dysponujemy skalowalną platformą w chmurze pozwalającą na gromadzenie i analizę danych pochodzących z rejestratorów

0
%
Tyle szczepionek w Indiach transportowanych jest w złej temepraturze
0
miliony
Tyle ludzi umiera rocznie z powodu zanieczyszczonego powietrza
0
kg
Tyle jedzenia na osobę jest co roku wyrzucane z powodu złego przechowywania

Tradycyjne systemy pomiarowe wymagały indywidualnego projektowania, montażu przez wykwalifikowanych instalatorów, oraz wdrażania, a często nawet rozwijania dedykowanego oprogramowania do gromadzenia i analizy danych. W rezultacie projekty ciągnęły się miesiącami, a nawet latami.

Nasze produkty to kompleksowe rozwiązanie: pomiary, przesyłanie oraz gromadzenie i analiza danych. Oferujemy naszym klientom możliwość szybkiego uruchomienia systemu pomiarowego składającego się nawet z setek sensorów wraz z systemem gromadzenia i analizy danych, bez konieczności prowadzenia kabli, instalacji serwerów czy rozwijania własnego oprogramowania.

Dzięki wykorzystaniu technik komunikacji bezprzewodowej oraz cloud computing nasze rozwiązanie jest łatwiejsze we wdrożeniu, tańsze i bardziej niezawodne niż tradycyjne systemy pomiarowe oparte na komunikacji przewodowej i oprogramowaniu instalowanym na komputerach / serwerach użytkownika.

Kamienie milowe

2022

już ponad 100 szpitali w Polsce używa sprzęt Efento

Wygraliśmy przetarg na dostawę sprzętu monitorującego temperaturę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, już ponad 100 szpitali w Polsce używa sprzęt Efento.
2022

W ofercie rejestratory ruchu i obecnosci

Rejestratory umożliwiają wykrycie ruchu (jak zwykły czujnik PIR stosowany w systemach alarmowych) lub zajętości pomieszczeń (sale konferencyjne, powierzchnie biurowe itp.).
2021

Efento Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

W dniu 31.12.2021 firma zmieniła osobowość prawną stając się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Zmienił się również numer KRS na 0000941769.
Pozostałe dane nie uległy zmianie.
2021

Wdrożyliśmy nowe rejestratory

Zostały wdrożone rejestratory wilgotności gleby, CO2, jakości powietrza i ciśnienia w rurach.

Współpraca z platformą Deutsche Telekom

Dzięki współpracy z Deutsche Telekom rejestratory  Efento NB-IoT zostały pomyślnie zintegrowane z platformą iotcreators.com firmy Deutsche Telekom.
2021

Pracujemy nad nowymi sensorami gazu

Trwają prace nad nowymi sensorami gazu, które będą wykrywały następujące związki lotne:

  • dwutlenek węgla CO2
  • azot NO2,
  • tlenek węgla CO,
  • tlen O2,
  • tlenek siarki H2S,
  • metan CH4,
  • amoniak NH3,
  • pyły zawieszone PM 2.5 and PM 10

2020

Efento oferuje rejestratory NB-IoT pracujące w całej Europie

Miło nam poinformować, że instalacja i konfiguracja sensorów Efento NB-IoT będzie teraz łatwiejsza, ponieważ klienci będą mogli zamówić urządzenia z preinstalowanymi kartami SIM (5 lat komunikacji płatne), które będą komunikować się z Sieci NB-IoT w 18 krajach Europy: Austria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Liechtenstein, Norwegia, Polska, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Holandia i Wielka Brytania.
2019

Nowi dystrybutorzy rejestratorów Efento na Świecie

Do naszej sieci dołączyli kolejni dystrybutorzy:

2019

Efento laureatem nagrody Orzeł Innowacji 2019

W V edycji konkursu Orzeł Innowacji firma Efento zdobyła wyróżnienie w kategorii „Produkt” za zaprojektowanie i wdrożenie sensorów pracujących w obu podstawowych technologiach Internetu Rzeczy – NB-IOT /LTE Cat M1.
2019

Udział w XXIX Forum Ekonomiczne

Firma Efento wzięła udział w XXIX Forum ekonomicznym w Krynicy Zdroju
2019

Rosnąca popularność Efento Cloud

Coraz więcej użytkowników rejestratorów Efento, decyduje się na dostęp do platformy Efento Cloud. Codziennie platforma przyjmuje ok. pół miliona pomiarów.
2019

Wprowadzenie do sprzedaży nowych produktów

W drugiej połowie 2019 r. do sprzedaży zostały wprowadzone nowe rejestratory:

2019

Rosnąca ilość użytkowników rejestratorów Efento

Firma Efento eksportuje swoje produkty już do 35 krajów na całym świecie jak np. Singapur, Szwecja czy RPA.

Obecnie posiadamy ok 4000 zadowolonych klientów.

2019

Efento laureatem konkursu Małopolska Startup Award

Firma Efento została laureatem konkursu Małopolska Startup Award.
Organizator ufundował nagrodę w postaci pokrycia kosztów udziału w Targach w Hanowerze – Hannover Messe 2020

2019

Działalność rozpoczęli dystrybutorzy w Korei Południowej, Grecji i RPA

Do naszej sieci dołączyli kolejni dystrybutorzy:

2018

II miejsce w konkursie LOG UP - Logistic Start-Up Bank

W listopadzie 2018 aplikacja Efento Transport została nagrodzona II miejscem w konkursie LOG OP- Logistic Start-Up Bank. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów z zakresu logistyki.

Wyróżnienie na XXVI Międzynarodowych Targach Stacja Paliw

Wspólnie z firmą Pteroster- Serwis przygotowaliśmy rozwiązanie oparte o sensory bezprzewodowe i platformę w chmurze umożliwiające monitorowanie wycieków paliwa. Rozwiązanie zostało wyróżnione na XXVI Międzynarodowych Targach Stacja Paliw w Warszawie.

NOWE TECHNOLOGIE NA POLSKIEJ WYSTAWIE GOSPODARCZEJ – WARSZAWA

Jako jedna z 12 firm zostaliśmy zaproszeni przez Kancelarię Prezydenta RP do zaprezentowania swoich rozwiązań w dziale „Nowe technologie” na Polskiej Wystawie Gospodarczej. Na wystawie zaprezentowano osiągnięcia polskiej gospodarki ostatnich 100 lat.

2017

Sensor różnicy ciśnień i sensor otwarcia / zamknięcia

Wprowadziliśmy do oferty sensory otwarcia / zamknięcia i sensor różnicy ciśnień. Sensory współpracują ze wszystkimi aplikacjami i platformą Efento Cloud

Efento w programie NB-IoT organizowanym przez hub:raum, T-Mobile i Deutsche Telekom

Efento znalazło się w gronie 12 europejskich firm, które w ramach programu WARP organizowanego przez hub:raum przy współpracy z T-Mobile i Deutsche Telekom przygotują produkty oparte o bezprzewodową technikę komunikacji NB-IoT.

Złoty medal na targach Automaticon 2017

W marcu 2017 sensory Efento zostały odznaczone złotym medalem na targach Automaticon 2017. Automaticon to największe w Polsce targi automatyki i pomiarów.
2016

Efento w programie WARP organizowanym przez hub:raum

Efento dołączyło do programu WARP organizowanego przez hub:raum. Program ma na celu przyspieszenie rozwoju innowacyjnych europejskich firm oraz nawiązanie współpracy między nimi a T-Mobile. Program jest cyklicznie organizowany przez hub:raum. Do 2016 roku odbyło się pięć edycji programu, w których udział wzięło 58 firm wybranych z ponad 3 000 aplikujących.
2016

Wprowadzenie na rynek sensorów temperatury Bluetooth Low Energy

Pierwsze rejestratory temperatury Efento pojawiły się na rynku w czerwcu 2014. Powstała też pierwsza wersja aplikacji umożliwiającej monitoring temperatury w lodówkach medycznych – Efento Inspector. Produkt stał się bestsellerem. Głównym odbiorcą tego rozwiązania są przychodnie i punkty szczepień.
Efento Inspector jest nowoczesnym rozwiązaniem, oferującym znacznie więcej funkcji i łatwiejszą obsługę niż konkurencyjne systemy monitorowania temperatury.