Najważniejsze cechy

Rejestracja pomiarów

Każdy z sensorów mierzy temperaturę i bezprzewodowo przesyła dane do smartfona kierowcy. Pomiary dodatkowo zapisywane są w pamięci sensorów i w razie problemów z łącznością są automatycznie dosyłane po ponownym połączeniu. Dane pomiarowe mogą być na bieżąco przesyłane do serwera.

Wykresy, statystyki

Pomiary temperatury zapisane w aplikacji mogą być wyświetlane w formie wykresu. Dodatkowo, dla każdej zakończonej trasy aplikacja wyznacza temperaturę minimalną i maksymalną wraz z datą i godziną jej wystąpienia.

Trasy

Efento Transport rejestruje temperaturę w formie tras – od rozpoczęcia dostawy towarów do zakończenia. Naciśnięcie przycisku „Start” rozpoczyna rejestrację pomiarów temperatury, naciśnięcie „Stop” kończy rejestrację i generuje raport z podsumowaniem, który może być automatycznie wysłany na dowolny adres e-mail. Historyczne trasy są rejestrowane w aplikacji i mogą być odtwożone w każdej chwili wraz z informacjami o przekroczonych progach alarmowych

Łatwa obsługa

Rejestrator łączy się z telefonem lub tabletem bezprzewodowo i nie wymaga instalacji żadnych sterowników. Po prostu wyciągasz rejestrator z pudełka instalujesz aplikację i zaczynasz rejestrować temperaturę, wilgotność i ciśnienie!

Alarm dźwiękowy

Aplikacja powiadamia kierowcę o przekroczeniu ustalonych progów alarmowych przy pomocy alarmów dźwiękowych. Jeżeli próg alarmowy zostanie przekroczony, na telefonie włączy się alarm dźwiękowy dla kierowcy wraz z informacją o bieżącej temperaturze. Potwierdzenie alarmu zostaje odnotowane w raporcie. Możliwe jest również ustawienie przypomnienia – jeżeli temperatura nie wróci do bezpiecznego zakresu to alarm włączy się ponownie po zdefiniowanym czasie

Raporty PDF I CSV

W każdej chwili pomiary mogą być wysłane w formie raportu (pdf i csv) na dowolny adres e-mail. Dzięki temu rozwiązaniu, Twoi klienci dostają raport w momencie doręczenia przesyłki, a Ty możesz zapomnieć o drukowaniu długich i nieczytelnych raportów z trasy.

Automatyczne raporty

Efento Transport umożliwia również automatyczną wysyłkę raportów na wybrany adres email w momencie zakończenia trasy. Kiedy kierowca naciśnie przycisk „Stop”, Ty dostaniesz raport podsumowujący trasę, zawierający wszystkie pomiary oraz wartości minimalne i maksymalne zmierzone przez każdy z sensorów.

Powiadomienia e-mail

Aplikacja umożliwia zdefiniowanie dwóch górnych i dwóch dolnych progów temperatury (próg ostrzegawczy i alarmowy). Jeżeli ustalone progi temperatury zostały przekroczone, aplikacja może wysłać powiadomienie w formie e-mail do dowolnego odbiorcy. Opcję powiadomień można dowolnie konfigurować – np. wysyłka powiadomień do innego odbiorcy przy przekroczeniu progu ostrzegawczego i alarmowego, wysyłka powiadomienia tylko przy przekroczeniu progu alarmowego lub całkowicie wyłączyć.

Zdalny odczyt temperatury

Efento Transport pozwala na zdalny odczyt bieżących wartości temperatury w dowolnej chwili. Jeżeli aplikacja współpracuje z serwerem, to pomiary widoczne są on-line w przeglądarce.

Listy przewozowe

Rozpoczynając trasę, kierowca może wpisać, zeskanować lub pobrać z serwera numery listów przewozowych przypisanych do trasy. Pozwala to na przypisanie pomiarów do konkretnych paczek widocznych na liście przewozowym, którego numery są później widoczne na raporcie z trasy dla klienta i do dokumentacji wewnętrznej.

Przesyłki

Dodatkowo, po wykonaniu integracji z oprogramowaniem klienta, aplikacja może kontrolować wydawanie przesyłek – dopóki wszystkie przesyłki nie zostaną wydane, nie jest możliwe zakończenie trasy. Każdej z przesyłek można przypisać odpowiedni status: doręczona, uszkodzona, odmowa przyjęcia, zagubiona. Możliwe jest również wykorzystanie aparatu z telefonu do skanowania numerów dostarczanych przesyłek. Jeżeli aplikacja współpracuje z serwerem, to po wpisaniu numeru listu przewozowego numery przesyłek mogą być pobrane z serwera, a po doręczeniu przesyłki wysyłane do serwera. Ta funkcja nie jest dostępna w darmowej wersji aplikacji dostępnej w Google Play. Jeżeli są Państwo zainteresowani taką integracją, prosimy o kontakt.

Integracja z serwerem

Efento Transport może na bieżąco przesyłać wszystkie pomiary, zdarzenia, informacje o przekroczonych progach alarmowych do serwera klienta – umożliwia to bieżący podgląd pomiarów oraz analizę archiwalnych danych. Możliwe jest również zintegrowanie aplikacji z dowolnym programem ERP, dzięki czemu raporty temperaturowe z trasy mogą być parowane z fakturami albo dokumentami magazynowymi.

Aplikacja Efento Transport jest łatwa w obsłudze i konfiguracji

Zobacz film pokazujący konfigurację i obsługę aplikacji

Obsługa aplikacji

1 – LOGOWANIE

Kierowca uruchamia aplikację i wpisuje swój identyfikator oraz numer rejestracyjny samochodu. Dane te będą widoczne w raporcie z pomiarami temperatury

2 – DODAWANIE LISTÓW PRZEWOZOWYCH

Kierowca wpisuje / skanuje listy przewozowe przesyłek. Jeżeli aplikacja jest zintegrowana z firmowym serwerem, to informacje te są pobierane automatycznie. Numery listów przewozowych widoczne są na raportach

3 – ROZPOCZĘCIE POMIARÓW

Kierowca naciska przycisk „Start” i rozpoczyna się rejestracja temperatury. Jeżeli aplikacja jest zintegrowana z firmowym serwerem, to dane te są na bieżąco przesyłane do serwera

4 – WYDAWANIE PRZESYŁEK

Po wykonaniu integracji z oprogramowaniem klienta, aplikacja może również rejestrować wydawanie przesyłek. Kierowca odznacza na liście wydaną przesyłkę lub skanuje jej numer. W przypadku gdy aplikacja współpracuje z serwerem, dane te są na bieżąco przesyłane

5 – WYSYŁKA RAPORTÓW

Kierowca w każdej chwili może wysłać raport z pomiarami na dowolny adres e-mail (np. do odbiorcy przesyłki) w celu udokumentowania temepratury w transporcie

6 – ZAKOŃCZENIE POMIARÓW

Po zakończeniu trasy kierowca naciska przycisk „Stop” i kończy rejestrację pomiarów. Automatycznie generowany jest raport z trasy (temperatura, liczba przejechanych kilometrów), który może być wysłany na dowolny adres e-mail

Dane techniczne sensora

Sensory temperatury Efento mierzą temperaturę z dokładnością do 0.4 °C w zakresie od -20 °C do +70 °C i z dokładnością 0.5°C w zakresie -35 do -20 °C.

Bateria o dużej pojemności zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat. Rejestratory dostępne są w wersjach: z sondą zewnętrzną lub bez.

Zakres pracy: -35° do 70°C Dokładność pomiaru: 0.4 °C w zakresie od -20 °C do +70 °C i z dokładnością 0.5°C w zakresie -35 do -20 °C Rozdzielczość pomiaru: 0.1°C Dryft: <0.1°C na rok Opcjonalnie czujnik temperatury może być montowany na sondzie zewnętrznej o długości 1 m

Częstotliwość pracy modułu radiowego: 2,4 GHz Moc: 2,5 mW (4 dBm) Zasięg: 100 m w otwartej przestrzeni (LOS) Standard przesyłania danych: Bluetooth Smart (Bluetooth Low Energy, Bluetooth 4.0) Częstotliwość transmisji: 1 s

Częstotliwość pomiaru: co 3 min Czas pracy na baterii: minimum 2 lata (przy pomiarze co 15 min) Bateria: 3,6 V, rozmiar AA, pojemność 2 600 mAh (wymienna) Zakres pracy: -35 do +70 °C, 0-95% RH

Wymiary: 20 x 45 x 85 mm

Waga: 0,055 kg

Często zadawane pytania

Jakie czujniki temperatury zastosowane są w sensorach Efento? Czy niski poziom baterii nie będzie fałszował pomiarów?

W sensorach Efento zastosowany jest czujnik cyfrowy, na którego pomiary nie ma wpływu napięcie baterii.

Czy można skonfigurować dolny i górny próg alarmowy?

Efento Transport umożliwia skonfigurowanie dwóch dolnych i dwóch górnych progów alarmowych (ostrzegawcze i alarmowe). Dodatkowo możesz ustalić co ma się dziać w przypadku przekroczenia każdego z progów (np. przekroczenie progu ostrzegawczego to alarm dla kierowcy, przekroczenie progu alarmowego to alarm dla kierowcy i wysyłka e-maila do kierownika logistyki).

Czy korzystając z Efento Transport muszę liczyć się z dodatkowymi kosztami?

Tak. Są to koszty związane z obsługą karty SIM – Efento Transport wysyła raporty korzystając z transmisji danych. Miesięczny koszt utrzymania karty SIM jest zależny od cennika operatora sieci GSM. Jeżeli zamierzasz zintegrować Efento Transport z oprogramowaniem ERP / oprogramowaniem magazynowym, to dane będą również wysyłane przez sieć GSM, co spowoduje dodatkowe koszty. 

Czy można wysłać zapytanie o stan temperatury? Jeżeli tak to w jaki sposób się to odbywa? Czy jest możliwy zdalny dostęp do pomiarów?

Efento Transport może zostać zintegrowane z dowolnym oprogramowaniem zainstalowanym na firmowym serwerze / w chmurze. Wówczas wszystkie pomiary są na bieżąco przesyłane do serwera i możliwy jest ich podgląd.

Czy kierowca może używać dowolnego urządzenia z systemem Android?

Czy wymiana baterii w czujnikach jest łatwa? Jaki jest koszt nowych baterii?

Wymiana baterii w czujnikach nie różni się niczym od wymiany baterii w pilocie TV. Czujniki dostarczane są przez nas z baterią, na której gwarantujemy przynajmniej dwa lata pracy urządzenia. Uwaga: bateria przypomina wyglądem zwykły paluszek, jednak do działania bezprzewodowych rejestratorów Efento wymagana jest bateria o napięciu 3,6 V i pojemności 2700 mAh. Dodatkową baterię można zakupić we własnym zakresie lub u nas w cenie 39 zł brutto (podana cena obejmuje już koszty wysyłki)

Czy czujniki Efento są wzorcowane?

Współpracujemy z akredytowanym laboratorium wzorcującym i możemy dostarczyć czujniki z certyfikatem wzorcowania, jest to jednak usługa dodatkowo płatna, której cena zależy od liczby punktów, w których wykonane ma być wzorcowanie.

Chciałbym zintegrować Efento Transport z oprogramowaniem ERP używanym w mojej firmie. W jaki sposób się to odbywa?

Skontaktuj się z nami, a my udostępnimy Ci dokumentację potrzebną do integracji.

Do pobrania