Aktualizacja Efento Inspector! – obsługa wilgotności, zmiana formatu raportów csv

Z przyjemnością informujemy, że w Google Play pojawiła się kolejna aktualizacja dla aplikacji Efento Inspector (3.4.1). Najważniejsza zmiana, to wprowadzenie obsługi sensorów wilgotności. Inną ważną zmianą jest sposób formatowania raportów csv – teraz dane ze wszystkich sensorów zapisywane są w jednym pliku, w formie tabeli (we wcześniejszych wersjach eksport dla każdego sensora był osobnym plikiem csv). Aktualizacja jest darmowa i zachęcamy do jej pobrania z Google Play.

Obsługa sensorów wilgotności

W aplikacji zaimplementowana została pełna obsługa sensorów wilgotności. Użytkownik może skonfigurować powiadomienia o przekroczeniu wilgotności wraz z powiadomieniami SMS / e-mail, podglądnąć zmiany wilgotności na wykresie oraz generować raporty zawierające pomiary wilgotności. Konfiguracja wspomnianych powyżej parametrów nie różni się niczym niż konfiguracja ustawień sensorów temperatury. Aplikacja automatycznie rozpoznaje rodzaj sensora (temperatura / temperatura i wilgotność) i wyświetla możliwe ustawienia w zależności od mierzonych przez sensory parametrów. Dodatkowo, zgodnie z sugestiami użytkowników zamieniony został sposób ustalania progów alarmowych – widoczne wcześniej w aplikacji „rolki” zastąpione zostały łatwiejszymi w obsłudze i bardziej intuicyjnymi polami tekstowymi.

[/vc_column]
Konfiguracja powiadomień SMS
Konfiguracja powiadomień SMS
Sensory temperatury i wilgotności widoczne na liście sensorów
Sensory temperatury i wilgotności widoczne na liście sensorów
Konfiguracja progów alarmowych temperatury i wilgotności
Konfiguracja progów alarmowych temperatury i wilgotności

Zmiana formatowania automatycznych raportów csv

Zgodnie z sugestiami użytkowników zmieniony został sposób formatowania automatycznych raportów csv. W wersji 3.4.1 pomiary wszystkich sensorów zapisywane są w jednym pliku csv w formie tabeli. Opisane zmiany dotyczą zarówno raportów skróconych (jedynie zapisane wartości) jak i pełnych (wartości wraz z opisem zdarzeń). Taki sposób formatowania raportów ułatwia przeglądanie danych i umożliwia wygodne drukowanie zestawień pomiarów temperatury / temperatury i wilgotności jeżeli smartfon z aplikacją Efento Inspector obsługuje dużą liczbę sensorów. Automatyczne raporty generowane w formacie pdf pozostały bez zmian – oddzielny plik pdf z pomiarami dla każdego sensora. Przykładowy raport automatyczny wygenerowany w nowym formacie csv do pobrania tutaj.

Przykładowy automatyczny raport csv w nowym formacie
[/vc_row]