Centrum Szczepień Solimed – Wdrożenie systemu monitorowania temperatury Efento Cloud

Opinia klienta

Dzięki automatycznemu monitorowaniu temperatury nie ma potrzeby wykonywania uciążliwych i żmudnych czynności, które w prosty sposób można zautomatyzować. Zapis on-line jest wiarygodny, nie może być modyfikowany i jest zgodny z zaleceniami UE. Dzięki temu podróżnicy mogą mieć pewność, że szczepionki, które otrzymują są przechowywane zgodnie z zaleceniami.
Poleciłem usługi znajomym w innych placówkach medycznych.

Centrum Szczepień i Medycyny Podróży Solimed Wieliczka

 

Klient

Solimed to Centrum gdzie realizowane są specjalistyczne konsultacje oraz szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym i inwazyjnym przed wyjazdami zagranicznym, szczególnie w egzotyczne kierunki. Placówka wystawia międzynarodowe książeczki szczepień tzw. „żółte książeczki”, obowiązujące przy wyjazdach do szeregu krajów o odmiennych warunkach klimatycznych i epidemiologicznych.

 

Problem

W placówce przechowywane są duże ilości szczepionek. Codzienne sprawdzanie temperatury w lodówkach przy pomocy termometru jest czasochłonne, w niektórych przypadkach, np. w soboty i niedziele, wręcz niemożliwe. Zgodnie z przepisami, szczepionki należy przechowywać w lodówkach, które podlegają monitorowaniu temperatury z alarmowaniem ostrzegającym o odstępstwach od ustalonych warunków przechowywania. Ponadto celem potwierdzenia warunków przechowywania wymagane jest archiwizacja danych.

 

Rozwiązanie

Centrum Solimed do monitorowania temperatury w lodówkach, w których przechowywane są szczepionki używa Efento Cloud.
Bezprzewodowe rejestratory Efento, mierzą temperaturę, a następnie przesyłają dane do gateway, skąd są one transmitowane do platformy “w chmurze” – Efento Cloud.
Rozwiązanie Efento Cloud umożliwia gromadzenie i wizualizację danych z rejestratorów (np. w formie wykresu lub tabel) oraz generowanie automatycznych raportów.
W przypadku przekroczenia ustalonych progów system pozwala na wysyłkę powiadomień do dowolnej liczby użytkowników, zarówno w formie wiadomości e-mail jak i SMS.

 

 

Efekt

Szczepionki przechowywane są bezpiecznie, w kontrolowanych warunkach. W razie przekroczenia ustalonych progów wysyłane są powiadomienia SMS/e-mail.

 

WYPRÓBUJ EFENTO CLOUD ZA DARMO!