Dla kogo przeznaczony jest zestaw Efento Inspector?- 13 pytań i odpowiedzi

 1. Dla kogo przeznaczony jest zestaw Efento Inspector?
Szczególnie dedykowany jest do monitorowania lodówek medycznych, ale spełnia swoje funkcje tam gdzie potrzebny jest alarm w razie przekroczenia progów temperaturowych (serwerownie, monitoring ogrzewania itp)

2. Czy system spełnia wymagania SANEPIDU?
System, który sprzedajemy spełnia wymagania zawarte w Wytycznych w sprawie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej o przechowywaniu leków. Jest akceptowany i używany przez SANEPIDy.
Jeżeli chodzi o rozpowszechnienie-w tej chwili system Efento używany jest w ponad 1000 przychodniach i szpitalach.

 
3. Ile kosztuje, czy jest kompletny, co z kartą SIM?
System kosztuje 790zł brutto i jest  kompletny. Należy jedynie dokupić kartę SIM i ją zarejestrować. Nie dołączamy karty SIM ze względu na ustawę antyterrorystyczną z 25.07.2016.
Polecamy do zakupu kartę Virgin Mobile, ponieważ ma rok ważności od doładowania, a przy zakupie za 10 zł jest na niej 120 SMSów i darmowy internet – dzięki czemu możliwe jest wysyłanie smsów alarmowych i raportów na maila.
10 zł – to  całkowity, roczny koszt eksploatacyjny  naszego systemu.

Do rejestracji karty potrzebne: telefon, dowód, karta


4. Czy instalacja jest trudna?
Ponad 1000 dużych i malych przychodni zainstalowało system samodzielnie. Na początku system trzeba skonfigurować, czyli na smartfonie (stacji bazowej) wpisuje się numery telefonów, do których mają być wysyłane SMSy alarmowe (max 8, zalecane 2), ustawia adres e-mail – na gmailu (zalecamy założenie nowej skrzynki na raporty na gmailu – ze względu na możliwość automatycznych aktualzacji oprogramowania z konta google play), na który będą wysyłane maile z raportami oraz ustala się dolną i górną granicę temperatur, których przekroczenie spowoduje wysyłanie SMS alarmowego, na ustalone numery telefonów (cała konfiguracja zajmuje max. 45 min – dołączamy film z instrukcją Ustawienia podstawowe Efento   i  Ustawienia zaawansowane Efento
Na ponad 1000 sprzedanych systemów, nie zdarzyły się problemy z ich konfiguracją.

5. Z czego składa się zestaw, czy jest wzorcowany?
System składa się ze stacji bazowej- czyli smartfona z wgranym oprogramowaniem Efento Inspector oraz z czujnika temperatury wraz ze świadectwem wzorcowania wydanym przez zewnętrzne laboratorium akredytowane w PCA, zgodnie z wymogami zawartymi w Rozporządzeniu. Wzorcowanie jest wykonywane  w temperaturze 5°C, czyli w środku przedziału, w którym powinny być  przechowywane szczepionki (2-8°C). Na życzenie klienta, laboratorium może wykonać wzorcowanie w dowolnych punktach z zakresu -10 do 70°C.
 

6. Na ile wystarczą baterie z czujnika?
Sensory wyposażone są w baterie, które umożliwiają im ponad dwa lata nieprzerwanej pracy. Mierzą one temperaturę z dokładnością do 0,25 °C, w zakresie od -35 °C do +70 °C.

 
7. Czy system generuje raporty z pomiarami temperatury?
Tak, raporty generowane są automatycznie i mogą być wysyłane na skrzynkę na gmail. Zalecamy ustawienie zapisywania pomiarów co 6h. Pomiary zapisane w stacji bazowej mogą być wysłane w formie raportu (plik csv lub pdf) na e-mail, np. raz w miesiącu.
 
8. Jaka powinna być max odległosć czujnika od smartfona?
Używany do transmisji Bluetooth 4.0 jest generalnie technologią jednego pomieszczenia.
 
9. Czy jest sygnalizowany brak prądu zasilania?
Stacja bazowa powinna być podłączona do linii, do której podłączona jest lodówka, ponieważ w przypadku braku zasilania wysyłane jest  po 10 minutach powiadomienie (ze względu na eliminację  krótkich przerw zwiazanch z przełaczaniem zasilania), powrót zasilania sygnalizowany jest natychmiast.
 

10. Jak dokonać zakupu?
Najprościej, podać NIP+ e-mail– wyślemy wówczas proformę – tel 574753980. Proforma przedstawia jedynie naszą ofertę oraz dołączone wskazówki do zapoznania się z działaniem systemu. W przypadku zdecydowania się na zakup, prosimy o  o informację w mailu zwrotnym dotyczącą sposobu płatności: przedpłata bądź pobranie. Przesyłka jest darmowa.

Można również dokonać zamówienia przez sklep na stronie  efento.pl (formularz)

11. Jakie są najważniejsze zalety systemu?
– spełnia wymagania zawarte w Wytycznych w sprawie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej o przechowywaniu leków- jest akceptowany przez SANEPID.
– łatwa instalacja i konfiguracja (zajmuję max 45min. łącznie z założeniem skrzynki na gmailu)
-oszczędność czasu i automatyzacja: codzienne sprawdzanie temp. w lodówkach przy użyciu termometrów jest czasochłonne, w niektórych przypadkach (w weekend niemożliwe)- zdarza się, że temperatury nie są wpisywane na bieżąco
– w przypadku awarii – możliwość szybkiego działania dzięki natychmiastowemu powiadomieniu
– w przypadku reklamacji bądż zwrotu leków – dowód, że produkty były odpowiednio przechowywane
 
12. Czy  system może być instalowany w szpitalu?
Tak, natomiast jest kwestią ile urządzeń chcecie Państwo monitorować. Jeśli jedna lodówka proponujemy system składający się ze smartfona i czujnika ze świadectwem wzorcowania za 790zł brutto
Jeśli chodzi jednak o większą ilość urządzeń do monitorowania, proponujemy zakup systemu do pracy w chmurze, Gatewaya (obsługuje do ok.120 czujników) – odbiera pomiary ze wszystkich sensorów znajdujących się w jego zasięgu, a następnie za pośrednictwem Internetu przesyła je do konta w platformie Efento Cloud, gdzie można na bieżąco sprawdzać pomiary ze wszystkich sensorów.

Koszt Gatewaya to 695 brutto + 360 brutto czujnik z wzorcowaniem+ 200 brutto opłata rejestracyjna za każdy rejestrowany czujnik (miejsce i konto na platformie) – opłata jednorazowa, nie ma żadnych opłat abonamentowych.

13. Co w przypadku zniszczenia telefonu/kradzieży?
Dane są zapisywane – trzeba wówczas na inny telefon  pobrać aplikację Efento Logger, wyszukać dany czujnik i pobrać dane pomiarowe.
 

Opracowała Anna Białas