Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka – wdrożenie systemu Efento Cloud

Opinia klienta

System Efento jest dobrym systemem, który zapewnia ciągły monitoring temperatury i wilgotności w lodówkach i pomieszczeniach. System wykorzystano do ciągłego monitoringu temperatury w lodówkach,
w których przechowywane są leki. Lodówki rozmieszczone są
w kilku pomieszczeniach. Przejrzysty i funkcjonalny interfejs. Możliwość powiadamiania o alarmach SMS na telefon komórkowy. Dobra obsługa
i dział techniczny, odpowiadający na wszelkie pytania. Pomoc w zamontowaniu systemu.
Serdecznie polecam.

Informatyk,

SPSK nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II

40-752 Katowice, ul. Medyków 16

 

Klient

Górnośląskie Centrum, Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach to jeden z  największych szpitali dziecięcych w Polsce. GCZD obejmuje opieką populację wieku rozwojowego w 24 poradniach specjalistycznych i 16 oddziałach szpitalnych. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka rocznie hospitalizuje ok. 17 tys. pacjentów.

 

Problem

Przepisy wymagają, żeby leki przechowywane w lodówkach podlegały monitorowaniu temperatury tak, aby w razie wystąpienia zagrożenia (np. nagłego wzrostu lub spadku temperatury) możliwe było powiadomienie osoby odpowiedzialnej.
Celem potwierdzenia warunków przechowywania wymagane jest generowanie automatycznych raportów.

 

Rozwiązanie

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka do monitorowania temperatury w lodówkach, w których przechowywane są leki używa  systemu Efento Cloud.

Bezprzewodowe rejestratory Efento, mierzą temperaturę, a następnie przesyłają dane do gateway, skąd są one transmitowane do platformy “w chmurze” – Efento Cloud.
System nie wymaga u użytkownika własnych serwerów lub dedykowanych komputerów.

Rozwiązanie Efento Cloud umożliwia gromadzenie i wizualizację danych z rejestratorów (np. w formie wykresu lub tabel) oraz generowanie automatycznych raportów.
Efento Cloud to 13 równolegle pracujących serwerów rozmieszczonych w różnych miejscach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w razie awarii lub kłopotów z transmisją danych do któregoś z serwerów, ich funkcje przejmują pozostałe. Takie rozwiązanie zapewnia ciągłą pracę platformy i pełne bezpieczeństwo danych pomiarowych.

W przypadku przekroczenia ustalonych progów system pozwala na wysyłkę powiadomień do dowolnej liczby użytkowników, zarówno w formie wiadomości e-mail jak i SMS.

Efekt

Leki w szpitalu przechowywane są bezpiecznie, w kontrolowanych warunkach. W razie przekroczenia ustalonych progów wysyłane są powiadomienia SMS.

 

 

 

WYPRÓBUJ EFENTO CLOUD ZA DARMO!