Kooperacja w sektorze paliwowym – system monitorowania zbiorników na paliwa płynne

Wspólnie z krakowską firmą Petroster-Serwis opracowaliśmy oparte o chmurę rozwiązanie umożliwiające kompleksową i zdalną kontrolę zbiorników na paliwa płynne – Tank Control. Rozwiązanie zostało uhonorowane przez Zarząd Polskiej Izby Paliw Płynnych wyróżnieniem na Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2018.

Monitorowanie zbiorników z paliwem to trudne i odpowiedzialne zagadnienie, a urządzenia stosowane w tej dziedzinie wymagają niezawodności i wielu badań potwierdzających ich bezpieczną pracę w warunkach zagrożenia wybuchem. Konstruowanie systemów kompleksowej kontroli zbiorników wymaga solidnej wiedzy i wieloletniego doświadczenia. Taką wiedzę wniosła do wspólnego przedsięwzięcia firma Petroster-Serwis. Kompetencje z zakresu transmisji bezprzewodowej i przetwarzania danych w chmurze dołożyła firma Efento. Tak powstał Tank Control, czyli bezprzewodowy system kompleksowej kontroli zbiorników na paliwa płynne, oparty o platformę w chmurze.

Efento Cloud wraz z centralą Tank Ranger umożliwiają monitoring zbiorników na paliwa płynne

Tank Control umożliwia podgląd na żywo działania wszystkich systemów kontroli wycieku, pomiarów i sterowania, które zamontowane są w rafineriach, stacjach paliw, na składach paliw, magazynach chemicznych itp. Rozwiązanie oparte jest o centrale monitorujące Tank Ranger produkowane przez firmę Petroster-Serwis, czujniki stanu Efento oraz platformę Efento Cloud. Dzięki przeprowadzonej integracji centrale Tank Ranger zyskały możliwość bezpiecznego przesyłania danych z wielu obiektów do jednego centrum monitoringu, analizę danych w chmurze, generowanie raportów, a także powiadamianie wybranych pracowników o groźnych zdarzeniach.

Rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo i umożliwiające wygodne monitorowanie wielu, rozproszonych obiektów zostało docenione przez Zarząd Polskiej Izby Paliw Płynnych, który uhonorował je wyróżnieniem na Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2018. Efento wspólnie z Petroster-Serwis we wrześniu tego wprowadzi do oferty czujnik oparów paliw nowej generacji, który dodatkowo rozszerzy możliwości systemu TANK CONTROL.

Stoisko firmy Petroster-Serwis na targach Stacja Paliw 2018

Zapraszamy zainteresowanych opracowaniem nowych rozwiązań z zakresu chmury i sensorów bezprzewodowych do kontaktu: 884 868 969 lub przez formularz kontaktowy

Firma Petroster-Serwis powstała w roku 1996, opracowała i wdrożyła do produkcji pierwsze polskie czujniki oparów, czujniki optyczne, centrale pomiarowe, centrale monitorujące wycieki pod nazwą Tank Ranger. Innowacyjne rozwiązania firmy Petroster-Serwis zostały docenione i nagrodzone tytułem Produkt Roku przyznawanym przez Polską Izbę Paliw Płynnych, natomiast Urząd Dozoru Technicznego uhonorował nowatorskie rozwiązania nagrodą Grand Prix UDT.

Firma Efento została założona w 2014 roku, od początku skupia się na rozwijaniu rozwiązań z zakresu Internet of Things (IoT) i komunikacji między maszynami (M2M). W 2017 firma otrzymała Złoty Medal Targów Automaticon za System Monitorowania Temperatury z wykorzystaniem chmury. W 2018 została nominowana do 35 najciekawszych światowych przedsięwzięć z zakresu techniki pomiarowej przez  niemieckie stowarzyszenie AMA – Association for Sensors and Measurement. Firma wdrożyła swoje rozwiązania u ponad 2000 klientów.