Rejestrator temperatury i wilgotności Bluetooth – Nowość

W rodzinie Efento pojawiły się nowe produkt: Efento Logger – bezprzewodowy rejestrator temperatury oraz bezprzewodowy rejestrator temperatury i wilgotności. Rejestratory współpracują z urządzeniami mobilnymi wyposażonymi w Bluetooth 4.0. Rejestrator temperatury zapisuje w swojej pamięci 28 000 pomiarów, a rejestrator temperatury i wilgotności 18 000 pomiarów temperatury i 18 000 pomiarów wilgotności. Dane zapisane w pamięci rejestratorów mogą być bezprzewodowo przesłane do telefonu lub tabletu. Rejestratory są obsługiwane przez darmową aplikację dla systemu Android.

rejestrator_temp-wilgrejestrator_temp

Rejestratory Efento Logger są stosowane w branży spożywczej (np. nadzór  temperatury produktów spożywczych w trakcie transportu międzynarodowego), muzeach (rejestracja temperatury i wilgotności w pomieszczeniach wystawienniczych / magazynach) czy w pomieszczeniach biurowych / nieruchomościach przeznaczonych na wynajem.

Wbudowana pamięć urządzenia pozwala na rejestrację pomiarów w okresie czasu z przedziału 1 minuta – 10 dni. Przykładowo, jeżeli okres pomiaru został ustawiony na 15 minut, to w pamięci urządzenia zapisane zostaną dane z ponad 300 dni. Wysokiej pojemności bateria zasilająca urządzenie zapewnia jego bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat.

Rejestratory są wyposażone w interfejs bezprzewodowy Bluetooth 4.0, a ich konfiguracja urządzenia odbywa się za pomocą telefonu lub tabletu z darmową aplikacją Efento Logger. Rejestrator łączy się z telefonem bezprzewodowo, nie wymaga instalacji sterowników. Odczyt danych odbywa się również bezprzewodowo. Maksymalna odległość pomiędzy telefonem a rejestratorem, w momencie odczytu danych lub konfiguracji, wynosi 50 metrów (w otwartej przestrzeni).

Dzięki zastosowaniu technik komunikacji bezprzewodowej do transmisji danych możliwy jest odczyt danych z rejestratora bez fizycznego dostępu do urządzenia. Umożliwia to na przykład rejestrację temperatury wewnątrz przesyłki kurierskiej i jej odczyt przed odbiorem paczki od kuriera. Rejestratory mogą być stosowane np. do monitorowania przesyłek wrażliwych na zmiany temperatury (np. szczepionki, lekarstwa, produkty spożywcze), odbierający może sprawdzić temperaturę podczas transportu i w przypadku przekroczenia zadanych wartości odmówić przyjęcia przesyłki.

Aplikacja mobilna obsługująca rejestratory Efento dostępna jest dla wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym Android 4.4 lub nowszym. Dodatkowo urządzenie mobilne musi być wyposażone w Bluetooth 4.0 (Bluetooth Smart). Aplikacja dostępna jest za darmo zarówno na tablety jak i telefony i może być pobrana z Google Play. Najważniejsze funkcje aplikacji:

  • odczyt bieżących wartości temperatury ze wszystkich rejestratorów znajdujących się w zasięgu telefonu lub tabletu
  • odczyt danych historycznych z pamięci rejestratorów
  • wizualizację danych w formie wykresu wraz z oznaczeniem temperatury minimalnej i maksymalnej z wybranego okresu czasu
  • eksport danych w formacie csv i wysłanie ich na wskazany adres email
  • bezpośredni eksport danych pomiarowych na serwer (np. Google Drive)
  • konfigurację rejestratorów (nadanie nazwy, konfiguracja częstotliwości pomiarów, ustawienie daty i godziny, reset pamięci urządzenia)

google-play-button