Agrineo - Dobra Praktyka Laboratoryjna w badaniach środków ochrony roślin

Firma Agrineo prowadzi badania na roślinach, które zostały poddane działaniu pestycydów, aby określić, czy i w jakim stopniu przedostały się do rośliny.

Klient

Agrineo to firma specjalizująca się w testowaniu i analizowaniu skuteczności środków ochrony roślin. Ponadto firma prowadzi badania na roślinach, które zostały poddane działaniu pestycydów, aby określić, czy i w jakim stopniu przedostały się do rośliny.

Wszystkie badania prowadzone przez Agrineo muszą spełniać wymagania Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (GLP).

Plantacja doświadczalna wykorzystywana do badania skuteczności środków ochrony roślin

Problem

Aby zachować zgodność z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (i upewnić się, że ich badania są trafne), Agrineo musi spełniać szereg wymagań, w tym:

Środki ochrony roślin muszą być przechowywane w warunkach określonych przez ich producentów.
Ważna jest możliwość generowania raportów z całego okresu przechowywania i testowania środków ochrony roślin
Zasady GPL wymagają, aby system monitorowania w czasie rzeczywistym zgłaszał personelowi badawczemu, jeśli wymagane warunki przechowywania są poza zakresem.
System wykorzystywany do monitorowania warunków środowiskowych podczas badań/przechowywania środków ochrony roślin musi spełniać wymagania określone w Dobrej Praktyki Laboratoryjnej.

 


Zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej warunki przechowywania środków ochrony roślin są stale monitorowane

Warunki przechowywania produktów roślinnych przed badaniem na obecność środków ochrony roślin powinny być stale monitorowane

Rozwiązanie

Agrineo zdecydowało się zbudować system monitorowania warunków środowiskowych w oparciu o bezprzewodowe Loggery Efento oraz platformę Efento Cloud. Wszystkie części systemu Efento Cloud, w tym platforma chmurowa, rejestratory Efento i Efento Gateway, są zgodne z wymaganiami GxP (Dobrych Praktyk Laboratoryjnych (GLP), Dobrych Praktyk Klinicznych (GCP), Dobrych Praktyk Produkcyjnych (GMP). System spełnia wymagania regulacyjne w zakresie bezpieczeństwa, integralności danych oraz posiada cechy wymagane przepisami GxP.

Bezprzewodowe czujniki Efento mierzą temperaturę i przesyłają dane do bramki, która przesyła je do platformy Efento Cloud. Efento Cloud gromadzi dane z sensorów i umożliwia użytkownikom ich wizualizację, automatyczne generowanie raportów.

Efento Cloud to platforma oparta na chmurze, która zapewnia szybką skalowalność, bezpieczeństwo i bezpieczeństwo danych. Platforma jest aktualizowana i monitorowana przez zespół Efento, co zapewnia spokój klientom i użytkownikom. Dane są stale archiwizowane w centrum danych w innym miejscu geograficznym niż główne serwery, aby zapewnić, że będą one zawsze dostępne dla klientów.

Ponadto personel ma bezpośredni dostęp do pomiarów za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Efento.

 

Zasada działania systemu Efento Cloud opartego na bezprzewodowych rejestratorach temperatury BLE 

Efekt

Dzięki rozwiązaniu Efento klient zyskał możliwość nadzorowania warunków klimatycznych oraz uzyskiwania raportów dla poszczególnych próbek i określonych procesów laboratoryjnych.
System Efento Cloud spełnia wymagania Dobrej Praktyki Laboratoryjnej

Bezpośredni, bieżący podgląd
Długoterminowe raporty i wykresy
Prosta i szybka instalacja – około 5 minut

Rejestratory Efento mogą być zintegrowane praktycznie z każdym oprogramowaniem. Na życzenie klienta możemy udostępnić biblioteki programistyczne i dokumentacje umożliwiające integrację. Jeżeli są Państwo zainteresowani integracją, to zapraszamy do kontaktu