Akredytowane Laboratorium Badań i Pomiarów Eco-hera

“Działanie rejestratora spełnia nasze oczekiwania. Możemy w bardzo prosty sposób odczytać z niego dane pomiarowe.
Dodatkowo, co jest dla nas bardzo ważne, urządzenie jest wzorcowane.”

Kierownik Laboratorium Badań i Pomiarów
Zakład Naukowo Badawczy ECO-HERA

Klient

Zakład Naukowo Badawczy ECO-HERA Laboratorium Badań i Pomiarów świadczy usługi pomiarowe w zakresie pomiarów hałasu, emisji pyłów, związków organicznych i gazów do powietrza. Od 2011 roku laboratorium posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (AB1286).

Problem

Jednym z niezbędnych sprzętów używanych w laboratoriach jest suszarka laboratoryjna, która służy do odpowiedniego przygotowania materiałów wykorzystywanych w pomiarach emisji pyłu do atmosfery. Ważną kwestią jest zachowanie odpowiednich warunków temperatury pracy takiego urządzenia, ponieważ ma to wpływ na prawidłowość wyników badań.

Rozwiązanie

Klient zdecydował się na zakup rejestratora Efento z sondą zewnętrzną. Przed użyciem czujnik został wysłany do akredytowanego laboratorium wzorcującego, które wykonuje wzorcowanie takich urządzeń. Wzorcowanie w 105 st C wykazało jedynie błąd 0,2 st C. Rejestrator wykorzystywany jest w laboratorium do sprawdzania prawidłowości pracy suszarki laboratoryjnej.

Bezprzewodowy rejestrator temperatury Efento zasilany jest baterią, która wystarcza na minimum 2 lata pracy, a w pamięci gromadzi 28 000 pomiarów. Po zapełnieniu pamięci następuje nadpisywanie danych – najstarsze pomiary zastępowane są nowymi. Dane z rejestratora można odczytać oraz pobrać w postaci raportu pdf lub csv i wyeksportować za pomocą dowolnego telefonu lub tabletu z darmową aplikacją dla systemu Android.

Efekt

Dzięki zastosowaniu technik komunikacji bezprzewodowej do transmisji danych możliwy jest odczyt pomiarów z rejestratora bez fizycznego dostępu do urządzenia (Bluetooth).Klient ma wygodny i szybki dostęp do danych przy pomocy swojego telefonu.

Urządzenia w laboratorium pod stałą kontrolą temperatury
Dostęp do danych przy pomocy telefonu.
Prosta i szybka instalacja