Centrum szczepień Solimed - wdrożenie sytemu monitorowania temperatury Efento Cloud

„Dzięki automatycznemu monitorowaniu temperatury nie ma potrzeby wykonywania uciążliwych i żmudnych czynności, które w prosty sposób można zautomatyzować. Zapis on-line jest wiarygodny, nie może być modyfikowany i jest zgodny z zaleceniami UE. Dzięki temu podróżnicy mogą mieć pewność, że szczepionki, które otrzymują są przechowywane zgodnie z zaleceniami.
Poleciłem usługi znajomym w innych placówkach medycznych.”

Centrum Szczepień i Medycyny Podróży Solimed Wieliczka

Klient

Solimed to centrum szczepień i medycyny, gdzie realizowane są specjalistyczne konsultacje oraz szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym i inwazyjnym przed wyjazdami zagranicznym, szczególnie w egzotyczne kierunki. Placówka wystawia międzynarodowe książeczki szczepień tzw. „żółte książeczki”, obowiązujące przy wyjazdach do szeregu krajów o odmiennych warunkach klimatycznych i epidemiologicznych.

Problem

W placówce przechowywane są duże ilości szczepionek. Codzienne sprawdzanie temperatury w lodówkach przy pomocy termometru jest czasochłonne, w niektórych przypadkach, np. w soboty i niedziele, wręcz niemożliwe. Zgodnie z przepisami, szczepionki należy przechowywać w lodówkach, które podlegają monitorowaniu temperatury z alarmowaniem ostrzegającym o odstępstwach od ustalonych warunków przechowywania. Ponadto celem potwierdzenia warunków przechowywania wymagane jest archiwizacja danych.

Zgodnie z przepisami, szczepionki należy przechowywać w lodówkach, które podlegają monitorowaniu temperatury z alarmowaniem ostrzegającym o odstępstwach od ustalonych warunków przechowywania!

Rozwiązanie

Centrum Solimed do monitorowania temperatury w lodówkach, w których przechowywane są szczepionki używa Efento Cloud.
Bezprzewodowe rejestratory temperatury Efento, mierzą temperaturę, a następnie przesyłają dane do gateway, skąd są one transmitowane do platformy “w chmurze” – Efento Cloud.
Rozwiązanie Efento Cloud umożliwia gromadzenie i wizualizację danych z rejestratorów (np. w formie wykresu lub tabel) oraz generowanie automatycznych raportów. W przypadku przekroczenia ustalonych progów system pozwala na wysyłkę powiadomień do dowolnej liczby użytkowników, zarówno w formie wiadomości e-mail jak i SMS.

Efekt

Szczepionki przechowywane są bezpiecznie, w kontrolowanych warunkach. Dzięki architekturze Efento Cloud dane pomiarowe są bezpieczne – zapisywane w pamięci rejestratorów temperatury, w pamięci gatewaya i w platformie serwerowej. Dodatkowo, w razie przekroczenia ustalonych progów wysyłane są powiadomienia SMS/e-mail. System Efento Cloud jest bezprzewodowy, dzięki czemu instalacja rejestratorów temperatury sprowadza się do ich rozmieszczenia w odpowiednich punktach, bez konieczności prowadzenia kabli.
Dodatkowo, Centrum Medyczne Solimed udostępnia pacjentom podgląd temperatury w lodówkach za po zalogowaniu się na konto Efento Cloud. Dzięki takiej transparentności pacjenci są pewni, że Solimed świadczy usługi najwyższej jakości, a szczepionki przechowywane są przez nich w sposób bezpieczny i w najlepszych warunkach.
Bezpieczeństwo szczepionek jest monitorowane, a pacjenci mogą sprawdzić warunki przechowywania szczepionek logując się do Efento Cloud
Oszczędność czasu związana z automatycznym gromadzeniem danych i generowaniem raportów
Wdrożone rozwiązanie jest zgodne z regulacjami prawnymi

Przetestuj Efento Cloud bez żadnych zobowiązań!

Jeżeli nie jesteś jeszcze pewny, że Efento Cloud to rozwiązanie dla Ciebie, wypożyczymy Ci Efento Gateway i dwa sensory, abyś mógł przekonać się jak wygodna jest nasza platforma.