Tajlandia, szpitale w prowincji Chachoengsao szybko rozwiązały problem przechowywania szczepionek na Covid 19

Klient

Tajlandia, podobnie jak inne kraje na świecie, została dotknięta pandemią koronawirusa (COVID-19).
Szpitale w tajlandzkiej prowincji Chachoengsao musiały szybko dostosować swoją infrastrukturę do przechowywania dużej liczby drogich szczepionek COVID-19.
Chachoengsao to prowincja w południowo-środkowej Tajlandii, na wschód od Bangkoku, zamieszkana przez prawie milion osób.

Problem

Wiele szpitali pilnie potrzebowało unowocześnić swoją infrastrukturę, aby przygotować się do masowych szczepień społeczeństwa. Kluczowym problemem przy przechowywaniu szczepionek jest utrzymanie właściwej temperatury i alarmowanie personelu w przypadku przekroczenia ustalonych progów.
Szpitale potrzebowały nowoczesnego, bezprzewodowego systemu, który umożliwia stały monitoring temperatury i wilgotności zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi monitoringu chłodni i pomieszczeń magazynowych.

Rozwiązanie

Problem rozwiązała firma Kyouei z Bangkoku.
Kyouei stworzył system, który umożliwia monitorowanie szczepionek COVID-19 w wybranych szpitalach prowincji Chachoengsao. Bezprzewodowe czujniki Efento mierzą temperaturę i przesyłają dane do bramki, która przesyła je do platformy Efento Cloud.
Efento Cloud gromadzi dane z czujników i umożliwia ich wizualizację, automatyczne generowanie raportów oraz powiadamianie personelu szpitali, jeśli temperatura jest poza bezpiecznym zakresem.

Platforma Efento Cloud składa się z kilku serwerów pracujących równolegle w różnych lokalizacjach. W przypadku awarii lub problemów z transmisją danych do jednego z serwerów ich funkcje przejmują pozostałe. Takie rozwiązanie zapewnia ciągłość działania platformy oraz pełne bezpieczeństwo danych pomiarowych. W przypadku przekroczenia ustalonych progów system umożliwia wysyłanie powiadomień do dowolnej liczby użytkowników za pomocą e-maili i SMS-ów.
Kyouei zastosował opracowane przez siebie rozwiązania do generowania powiadomień alarmowych. Wykorzystali Efento Cloud ze zintegrowanym API do otrzymywania e-maili o alertach do aplikacji LINE

Dzięki bezpłatnej aplikacji Efento uprawnione osoby mogą mieć bezpośredni dostęp do aktualnych wyników pomiarów na swoich smartfonach

Efekt

Szpitale rozwiązały problem monitorowania temperatury, uzyskano niezawodności systemu monitorowania temperatury i bezpieczeństwo danych.
Uprawnione osoby mają dostęp do aktualnych pomiarów z dowolnego miejsca.
Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów abonamentowych ani serwisowych.
Do rozbudowy systemu wymagany jest jedynie zakup czujników, ponieważ jedna bramka może współpracować z ponad 120 czujnikami.
Istniejąca konstrukcja umożliwia również podłączenie czujników temperatury w zbiornikach ciekłego azotu, czujników różnicy ciśnień do monitorowania pomieszczeń czystych (sale operacyjne, pomieszczenia do przechowywania preparatów transplantologicznych).

Bezpośredni, bieżący podgląd
Długoterminowe raporty i wykresy
Prosta i szybka instalacja – około 5 minut

Rejestratory Efento mogą być zintegrowane praktycznie z każdym oprogramowaniem. Na życzenie klienta możemy udostępnić biblioteki programistyczne i dokumentacje umożliwiające integrację. Jeżeli są Państwo zainteresowani integracją, to zapraszamy do kontaktu