Żabka Polska S.A.- Integracja z Efento

“Dzięki integracji danych pomiarowych z rejestratorów Efento pomiary temperatury w trakcie transportu w zimnym łańcuchu dostaw zapisywane będą w systemie TMS. Cała logistyka ujęta jest więc w jednym systemie, co umożliwia wygodne gromadzenie i przetwarzanie danych.”

Kierownik Ds. Transportu

Klient

Firma Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów spożywczych prowadzonych na zasadzie franczyzy pod marką Żabka. Łącznie Żabka Polska posiada około 5200 placówek na terenie całego kraju.

Problem

Każdego dnia flota samochodowa firmy Żabka dostarcza tysiące zamówień do sklepów rozlokowanych na terenie całego kraju. Dbając o najwyższą jakością oferowanych produktów, klient chciał zbudować system rejestracji temperatury magazynowanych i transportowanych towarów na każdym etapie dystrybucji. Dodatkowo, firmie zależało na możliwości wygodnego przesyłania i przechowywania danych pomiarowych na potrzeby dokumentacji.

Rozwiązanie

Klient zdecydował się na zakup bezprzewodowych rejestratorów temperatury Efento i ich integrację z systemem TMS. Rejestratory stosowane są w procesie dystrybucji produktów chłodniczych i mroźniczych dla sieci Żabka. Ich użycie skupia nie na losowej weryfikacji zachowania zimnego łańcucha dostaw począwszy od Magazynu centralnego (załadunek asortymentu zamówionego do przyboru ładunkowego) aż do finalnej dostawy do sklepów Żabka i Freshmarket z uwzględnieniem procesu przeładunku na magazynach typu cross-dock. Aktualnie trwają prace developerskie dostawcy TMSa w celu zintegrowania danych pomiarów temperatur w czasie rzeczywistym z dedykowaną aplikacją mobilną używaną przez kierowców dystrybucyjnych oraz raportowaniem wyników.

Przed zakupem wszystkie rejestratory zostały wzorcowane w akredytowanym laboratorium w celu potwierdzenia poprawności ich pracy i dokładności wykonywanych pomiarów.

Efekt

Klient buduje zintegrowany system kontroli zimny łańcucha dostaw począwszy od magazynu centralnego poprzez przeładunek na magazynach typu cross-dock aż do finalnej dostawy do sklepów. Opracowywana integracja z systemem TMS umożliwi wygodne gromadzenie i przetwarzanie danych pomiarowych w celu dokumentacji i dalszego doskonalenia i optymalizacji procesów logistycznych.

Poprawienie jakości świadczonych usług
Oszczędności związane z cyfrowym gromadzeniem danych
Prosta i szybka integracja czujników Efento z systemem TMS 

Rejestratory Efento mogą być zintegrowane praktycznie z każdym oprogramowaniem. Na życzenie klienta możemy udostępnić biblioteki programistyczne i dokumentacje umożliwiające integrację. Jeżeli są Państwo zainteresowani integracją, to zapraszamy do kontaktu