Laboratoria badania pH gleby – monitoring warunków klimatycznych, wilgotności gleby i warunków wegetacyjnych

Warunki klimatyczne, w jakich przeprowadzono testy, są kluczowe dla powtarzalności wyników.
Oferujemy szeroką gamę urządzeń do monitorowania temperatury i wilgotności, wilgotności gleby oraz warunków wegetacyjnych.
Na zakup naszych urządzeń zdecydowało się ponad 3000 klientów.

 

Klienci cenią nasze rozwiązanie za:

 • niezawodność,
 • okresowe wzorcowanie rejestratorów bez przerw w pracy
 • przedłużenie gwarancji przy każdym wzorcowaniu
 • możliwość pracy w jednej sieci kilkudziesięciu różnych rejestratorów – między innymi: temperatury, wilgotności, ciśnienia różnicowego, zalania, otwarcia zamknięcia, gazów, jakości powietrza itd)

 

Zapraszamy - przetestuj system Efento

Zasady bezpłatnego wypożyczenie urządzeń na testy 

Nie jesteś pewny, czy Efento Cloud jest dla Ciebie? Możesz przetestować naszą platformę u siebie przez 30 dni bez żadnych kosztów. Wyślemy Ci cały zestaw testowy składający się z Efento Gateway, rejestratora temperatury Efento i rejestratora temperatury i wilgotności Efento wraz z darmowym dostępem do platformy Efento Cloud na nasz koszt!
System zainstalujesz samodzielnie, w razie problemów pomożemy – wszystko w 30-60 min
Wypożyczając zestaw testowy nie zobowiązujesz się do niczego – jeżeli Efento Cloud nie sprawdzi się u Ciebie, to po prostu odeślesz do nas urządzenia.

Laboratoria

Opis systemu

W skład systemu wchodzą sensory Efento mierzące temperaturę, wilgotność i ciśnienie atmosferyczne, Efento Gateway, gromadzący i przesyłający dane pomiarowe oraz platforma serwerowa Efento Cloud.

Platforma serwerowa jest „mózgiem” całego sytemu, to tam podejmowane są decyzje o wysyłce powiadomień SMS / e-mail, tam również gromadzone są dane pomiarowe, do których masz dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Dane pomiarowe mogą pochodzić z sensorów zlokalizowanych w różnych miastach, a Ty możesz dowolnie nimi zarządzać, grupować je według swoich potrzeb czy przyznawać dostęp do poszczególnych sensorów wybranym użytkownikom. Platforma utrzymywana jest na naszej infrastrukturze, dzięki temu nie musisz martwić się o serwery i utrzymanie ich pracy. My zadbamy o bezpieczeństwo Twoich danych!

System został zaprojektowany w taki sposób, że skonfigurujesz go samemu w ciągu kilkunastu minut!

Hala 25m x 25m
Cena przykładowego systemu składającego się z dziesięciu bezprzewodowych rejestratorów temperatury to 2995 zł brutto:

 • 5 bezprzewodowych rejestratorów temperatury: 260 * 10 = 1300 zł brutto
 • 1 Gateway Efento: 695 zł brutto
 • Jednorazowa opłata za korzystanie z Efento Cloud: 200 * 5 = 1000 zł

Pomiary terenowe

Opis systemu

Efento Logger współpracuje ze smartfonami i tabletami Dzięki zastosowaniu technik komunikacji bezprzewodowej do transmisji danych możliwy jest odczyt danych z rejestratora bez fizycznego dostępu do urządzenia.

Sprawdza się w warunkach terenowych – odbierający może sprawdzić temperaturę podczas długotrwałych pomiarów, również w zimie.

Monitoring temperatury i wilgotności, wilgotności gleby i warunków wegetacyjnych

Bezprzewodowy rejestrator temperatury i wilgotności

Bezprzewodowe sensory temperatury i wilgotności stosowane są do pomiarów stacjonarnych (magazyny, szpitale, muzea). Sensory współpracują z  Efento Cloud i umożliwiają m.in. rejestrowanie temperatury i wilgotności, powiadomienia o przekroczeniu bezpiecznych progów temperatury / wilgotności i generowanie automatycznych raportów. Urządzenia zasilane są baterią, która zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat. Sensory komunikują się z Efento Gateway w technice Bluetooth Low Energy. Maksymalny zasięg sensora wynosi ok. 100 m w otwartej przestrzeni. Sensory rejestrują w swojej pamięci 60 000 pomiarów

Karta katalogowa: Bezprzewodowe sensory temperatury i wilgotności

Bezprzewodowy rejestrator temperatury i wilgotności z sondą

Bezprzewodowe sensory temperatury i wilgotności z sondą stosowane są do pomiarów w trudnych warunkach, w których częsć elektroniczna mogłaby ulec uszkodzeniu. Sensory współpracują z  Efento Cloud i umożliwiają m.in. rejestrowanie temperatury i wilgotności, powiadomienia o przekroczeniu bezpiecznych progów temperatury / wilgotności i generowanie automatycznych raportów. Urządzenia zasilane są baterią, która zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat. Sensory komunikują się z Efento Gateway w technice Bluetooth Low Energy. Maksymalny zasięg sensora wynosi ok. 100 m w otwartej przestrzeni. Sensory rejestrują w swojej pamięci 60 000 pomiarów

Karta katalogowa: Bezprzewodowe sensory temperatury i wilgotności z sondą

Bezprzewodowy rejestrator wilgotności i temperatury gleby

Bezprzewodowe sensory wilgotności gleby, stosowane są do pomiarów ilości wody w podłożu. Sensory współpracują z aplikacją Efento Logger, i umożliwiają m.in. rejestrowanie poziomu wilgotności, powiadomienia o gwałtownym spadku lub wzroście ilości wody w glebie i generowanie automatycznych raportów. Urządzenia zasilane są baterią, która zapewnia ich bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat. Sensory komunikują się ze smartfonami w technice Bluetooth Low Energy. Maksymalny zasięg sensora wynosi ok. 100 m w otwartej przestrzeni. Sensory rejestrują w swojej pamięci 60 000 pomiarów. Rejestrator wyposażony jest w zewnętrzną sondę wilgotności gleby Watermark o długości 3 m i sondę temperatury – 1m. Sonda temperatury służy do korekcji wyników w zależności od temperatury gleby. Powinna być umieszczona w pobliży sondy wilgotności gleby (0,1 – 1m) – na tej samej głębokości.

Karta katalogowa: Bezprzewodowy rejestrator wilgotności gleby w obudowie IP67

Zestaw do monitorowania parametrów wegetacyjnych m.in. winnic

Zestaw do rejestrowania i monitorowania temperatury, pozwala określić precyzyjnie warunki wegetacji roślin.
Dzięki pomiarowi i analizie we współpracującej z rejestratorami aplikacji mobilnej użytkownik może w szybki i wygodny sposób określić takie parametry jak:

 • SAT i GDDC wraz z liczbą dni aktywnych,
 • długość sezonu wegetacyjnego,
 • indeks Huglina,
 • indeks chłodnych nocy

Rejestrator gromadzi w pamięci 60 000 pomiarów i umożliwia ustawienie dowolnego okresu pomiarowego z przedziału 1 minuta 10 dni. Dane pomiarowe odczytuje się za pomocą smartfona z zainstalowaną darmową aplikacja mobilną. Raporty i analizy są generowane na smartfonie, można je również wysłać na dowolny adres email w postaci plików pdf lub csv.

Karta katalogowa: Zestaw do monitorowania parametrów wegetacyjnych m.in. winnic

Klienci

Nasze systemy pracują u ponad 3000 klientów.