Laboratoria – monitoring warunków klimatycznych, pomieszczenia „czyste”

Ponad 300 dużych instalacji pracuje w laboratoriach, firmach farmaceutycznych, szpitalach.
W jednej instalacji można monitorować: temperaturę, wilgotność, ciśnienie różnicowe, zalanie, otwarcie – zamknięcie, jakość powietrza itd.

Klienci cenią nasze rozwiązanie za:

  • niezawodność,
  • okresowe wzorcowanie rejestratorów bez przerw w pracy
  • przedłużenie gwarancji przy każdym wzorcowaniu
  • możliwość pracy w jednej sieci kilkudziesięciu różnych rejestratorów – między innymi: temperatury, wilgotności, ciśnienia różnicowego, zalania, otwarcia zamknięcia, gazów, jakości powietrza itd)

 

Zapraszamy - przetestuj system Efento

Zasady bezpłatnego wypożyczenie urządzeń na testy 

Nie jesteś pewny, czy Efento Cloud jest dla Ciebie? Możesz przetestować naszą platformę u siebie przez 30 dni bez żadnych kosztów. Wyślemy Ci cały zestaw testowy składający się z Efento Gateway, rejestratora temperatury Efento i rejestratora temperatury i wilgotności Efento wraz z darmowym dostępem do platformy Efento Cloud na nasz koszt!
System zainstalujesz samodzielnie, w razie problemów pomożemy – wszystko w 30-60 min
Wypożyczając zestaw testowy nie zobowiązujesz się do niczego – jeżeli Efento Cloud nie sprawdzi się u Ciebie, to po prostu odeślesz do nas urządzenia.

Laboratoria

Opis systemu

W skład systemu wchodzą sensory Efento mierzące temperaturę, wilgotność i ciśnienie atmosferyczne, Efento Gateway, gromadzący i przesyłający dane pomiarowe oraz platforma serwerowa Efento Cloud.

Platforma serwerowa jest „mózgiem” całego sytemu, to tam podejmowane są decyzje o wysyłce powiadomień SMS / e-mail, tam również gromadzone są dane pomiarowe, do których masz dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Dane pomiarowe mogą pochodzić z sensorów zlokalizowanych w różnych miastach, a Ty możesz dowolnie nimi zarządzać, grupować je według swoich potrzeb czy przyznawać dostęp do poszczególnych sensorów wybranym użytkownikom. Platforma utrzymywana jest na naszej infrastrukturze, dzięki temu nie musisz martwić się o serwery i utrzymanie ich pracy. My zadbamy o bezpieczeństwo Twoich danych!

System został zaprojektowany w taki sposób, że skonfigurujesz go samemu w ciągu kilkunastu minut!

Laboratorium 25m x 25m
Cena przykładowego systemu składającego się z dziesięciu bezprzewodowych rejestratorów temperatury to 2995 zł brutto:

  • 5 bezprzewodowych rejestratorów temperatury: 260 * 5 = 1300 zł brutto
  • 1 Gateway Efento: 695 zł brutto
  • Jednorazowa opłata za korzystanie z Efento Cloud: 200 * 5 = 1 000 zł

Monitoring czystych pomieszczeń

W razie zmian powodujących zmianę optymalnych warunków ciśnienia operator systemu i osoby upoważnione zostaną powiadomione SMS

 

Bezprzewodowy rejestrator ciśnienia różnicowego

Bezprzewodowe rejestratory ciśnienia różnicowego stosowane są do pomiarów różnicy ciśnień m.in. w szpitalach czy halach produkcyjnych. Umożliwiają m.in. rejestrowanie różnicy ciśnień, powiadomienia o przekroczeniu bezpiecznych progów (SMS / e-mail) i generowanie automatycznych raportów. Urządzenie zasilane jest baterią, która zapewnia jego bezobsługową pracę przez okres co najmniej dwóch lat. Rejestratory komunikują się z Efento Gateway w technice Bluetooth Low Energy. Maksymalny zasięg rejestratora wynosi ok. 100 m w otwartej przestrzeni. Urządzenia rejestrują w swojej pamięci 60 000 pomiarów różnicy ciśnienia. Rejestrator wyposażony jest w rurki pomiarowe o długości 1 m.
Karta katalogowa: Bezprzewodowe rejestratory ciśnienia różnicowego

Pomieszczenia czyste - monitoring

Klienci

Nasze systemy pracują u ponad 3000 klientów.