Aktualizacja Efento Cloud – Listopad 2023

Miło nam poinformować, że platforma Efento Cloud otrzymała kolejną aktualizację. Wprowadziliśmy kilka nowości, m.in.: pełną obsługę czujników analogowych 4-20 mA / 0-10 V wraz z niestandardowymi formułami do przeliczania mierzonych wartości, szczegółowe informacje o parametrach i poziomach sygnałów urządzeń, usprawniliśmy działanie systemu zaproszeń oraz wprowadziliśmy nowy system przypisywania użytkowników do powiadomień reguł alarmowych. Wszystkie zmiany opisane są w instrukcji użytkownika Efento Cloud.

 

Niestandardowe formuły konwersji dla rejestratorów 4-20 mA, 0-10 V i liczników impulsów

Jedną z najważniejszych funkcji dodanych w ostatniej aktualizacji Efento Cloud jest możliwość konwersji wartości mierzonych przez czujniki analogowe (4-20 mA / 0-10 V) i liczniki impulsów na dane czytelne dla użytkownika. Platforma umożliwia teraz zdefiniowanie docelowego typu (jednostki) dla rejestratorów analogowych wraz z podaniem reguł, które będą stosowane do obliczenia wartości wyjściowych na podstawie pomiarów dokonanych przez rejestrator. Ponadto wzór może zależeć od wartości pomiaru. Dla każdej reguły można zdefiniować do 6 segmentów i zastosować dla każdego inną formułę (np. jeśli wartość mierzona jest mniejsza niż 10 mA, stosowany jest wzór 1; jeśli wartość mierzona jest większa niż 10 mA, stosowany jest wzór 2) . Pojedyncze reguły konwersji mogą być używane przez wiele rejestratorów dodanych do Twojej organizacji. Ta funkcja pozwala użytkownikom dodać do Efento Cloud dowolny typ czujnika korzystając z przetworników analogowych 4-20 mA / 0-10 V. Konfiguracja formuł przeliczeniowych dostępna jest także poprzez aplikację mobilną Efento na system Android.

Edytor reguł konwersji umożliwia dodanie własnych formuł dla sensorów 4-20 mA, 0-10 V i liczników impulsów. Dla każdej reguły możliwe jest zdefiniowanie typu docelowego wraz z formułami stosowanymi do konwersji w każdym segmencie.

W menadżerze formuł kanałów możesz sprawdzić zdefiniowane reguły, edytować je/usunąć oraz sprawdzić ich historię

 

Parametry sygnału rejestratorów NB-IoT

Po listopadowej aktualizacji szczegółowe informacje o jakości sygnału każdego z rejestratorów NB-IoT wyświetlane są w Efento Cloud. Platforma przechowuje poziomy RSSI, RSRP, RSRQ, SINR i ECL. Dodatkowo, wartości dotyczące sygnału oznaczone są kolorami, co pozwala łatwo zidentyfikować urządzenia znajdujące się w słabym zasięgu. Dane odświeżane są co trzy dni. Ponadto platforma przechowuje informacje, które pozwalają zlokalizować urządzenie na podstawie Cell ID. Użytkownicy mają dostęp zarówno do najnowszych wartości, jak i danych historycznych.

Efento Cloud umożliwia sprawdzenie parametrów sygnału rejestratorów NB-IoT

Efento Cloud umożliwia sprawdzenie parametrów sygnału rejestratorów NB-IoT

 

Statusy gateway’ów Efento

Po aktualizacji każdy Efento Gateway wysyła informację o swoim statusie do Efento Cloud. Na tej podstawie możesz sprawdzić „kondycję” swojej instalacji. Informacje obejmują stan gateway’a (OK / Zgubiony), znacznik czasu ostatniej transmisji, liczbę rejestratorów w zasięgu gateway’a oraz wersję jego oprogramowania.

Statusy gateway’ów Efento

 

Konfiguracja reguł alertów

Po aktualizacji nie musisz już podawać numeru telefonu/adresu e-mail odbiorców powiadomień dla każdej reguły z osobna. Konfigurując nową regułę, możesz wybrać odbiorców i kanały powiadomień z listy użytkowników. Zaletą tego podejścia jest to, że gdy użytkownik zmieni swój adres e-mail lub numer telefonu, wystarczy, że zmieni to w ustawieniach swojego profilu, a wszystkie reguły alarmowe zostaną automatycznie zaktualizowane.

Dodając nową regułę, możesz teraz wybrać z listy wybranych użytkowników i ich kanały powiadomień

 

Ulepszony system zaproszeń

Informacja o nowym zaproszeniu jest teraz wyświetlana użytkownikowi w platformie. Oprócz zaproszeń e-mailowych użytkownicy są powiadamiani w oknie dialogowym o zaproszeniu do organizacji. Potwierdzenie zaproszenia wymaga teraz tylko jednego kliknięcia.