Darmowe powiadomienia alarmowe na smartfony – nowość w Efento Cloud

W kwietniowej aktualizacji Efento Cloud wprowadziliśmy nowy sposób informowania użytkowników o zdarzeniach w platformie Efento Cloud: darmowe powiadomienia w aplikacji mobilnej Efento. Po zainstalowaniu aplikacji i skonfigurowaniu powiadomień, użytkownik może być informowany o: przekroczeniach progów alarmowych, niskim poziomie baterii rejestratorów czy utracie komunikacji między rejestratorem, a platformą.

Powiadomienia w aplikacji mobilnej są darmowe, a długość i rodzaj dźwięku powiadomienia może być dowolnie konfigurowany przez użytkownika.

Jak działają powiadomienia w aplikacji mobilnej?

Powiadomienia w aplikacji mobilnej są wysyłane przez platformę Efento Cloud w przypadku wystąpienia zdefiniowanej przez użytkownika reguły alarmowej. Konfigurując regułę, po wybraniu rejestratorów, których ma ona dotyczyć i określeniu warunku reguły, możliwe jest wybranie użytkowników należących do organizacji, którzy zostaną powiadomieni o wystąpieniu reguły przy pomocy wiadomości w aplikacji mobilnej. Jeżeli wybrany użytkownik ma na swoim urządzeniu mobilnym zainstalowaną aplikację Efento i jest zalogowany na swoje konto w Efento Cloud, to w przypadku wystąpienia alarmu zostanie o nim powiadomiony.

Tego typu powiadomienia (nazywane „push”) to obecnie najpopularniejszy sposób wysyłania powiadomień do aplikacji mobilnych, używany m.in. przez popularne komunikatory, banki czy aplikacje do zamawiania taksówek.

Dlaczego warto korzystać z powiadomień w aplikacji mobilnej?

Powiadomienia push wysyłane z Efento Cloud trafiają bezpośrednio na urządzenia mobilne użytkowników tak samo jak SMS ale w przeciwieństwie do SMS są darmowe.

Jest to szczególnie duża korzyść w przypadku dużych organizacji, które wysyłają miesięcznie kilkaset SMS alarmowych. Dodatkowo, w przeciwieństwie do SMS, wiadomości push nie mają limitu długości. Dzięki temu w wiadomości push wysłanej z Efento Cloud użytkownik dostaje wszystkie niezbędne informację dotyczące alarmu, a po kliknięciu w wiadomość zostaje przeniesiony do widoku podglądu tego alarmu w aplikacji mobilnej.

Przewagą wiadomości push w stosunku do powiadomień e-mail jest z kolei czas dostarczenia wiadomości do użytkownika. Powiadomienia w aplikacji mobilnej Efento są natychmiastowe, dzięki czemu użytkownik jest powiadomiony o awarii praktycznie w momencie jej wystąpienia. W przypadku powiadomień e-mail zawsze pojawia się opóźnienie wynikające z czasu potrzebnego na przesłanie wiadomości pomiędzy serwerami pocztowymi czy opóźnienie wynikające z częstości sprawdzania wiadomości przez klienta pocztowego.

Dodatkowo, aplikacja Efento umożliwia użytkownikom przypisanie dowolnego rodzaju dźwięku powiadomienia. Dzięki temu, użytkownik może ustawić np. długi sygnał dźwiękowy dla powiadomień i informacja o przekroczeniu nie umknie już jego uwadze.

Jak zacząć używać powiadomień w aplikacji mobilnej?

Jeżeli jesteś już użytkownikiem Efento Cloud:

  1. Pobierz aplikację mobilną Efento dla systemu Android.
  2. Zaloguj się w aplikacji mobilnej korzystając ze swojego loginu i hasła (tych samych, których używasz przy logowaniu się do Efento Cloud przez przeglądarkę internetową)
  3. Skonfiguruj regułę alarmową lub edytuj istniejącą już regułę. W sekcji „Powiadomienia” naciśnij na „+” przy pozycji „Wyślij PUSH do:”, a następnie wybierz użytkownika, który ma dostawać powiadomienia w przypadku wystąpienia alarmu

Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem Efento Cloud:

  1. Załóż konto na cloud.efento.io
  2. Dodaj rejestratory do swojego konta
  3. Pobierz aplikację mobilną Efento dla systemu Android.
  4. Zaloguj się w aplikacji mobilnej korzystając ze swojego loginu i hasła
  5. Skonfiguruj regułę alarmową. W sekcji „Powiadomienia” naciśnij na „+” przy pozycji „Wyślij PUSH do:”, a następnie wybierz użytkownika, który ma dostawać powiadomienia w przypadku wystąpienia alarmu

Jak skonfigurować smartfon?

Wszystkie ustawienia dźwięków powiadomień zależą od ustawień telefonu. W aplikacji obsługiwane są powiadomienia push i możliwe jest skonfigurowanie dowolnego dźwięku powiadomienia (w tym długości dźwięku powiadomienia). Konfiguracja odbywa się z poziomu Androida: Ustawienia -> dźwięk i wibracje -> domyślny dźwięk powiadomienia (https://finance.yahoo.com/news/change-notification-sounds-android-phones-063038918.html)