Efento w programie akceleracyjnym WARP organizowanym przez hub:raum

Efento dołączyło do programu WARP organizowanego przez hub:raum. Program ma na celu przyspieszenie rozwoju innowacyjnych europejskich firm oraz nawiązanie współpracy między nimi a T-Mobile.

efento-hubraum4

Program profesjonalny, na wysokim poziomie merytorycznym, dobrze zorganizowany. Wspaniały klimat kreatywnych przestrzeni krakowskiego hab:raum’u  pozwala spojrzeć „świeżym okiem” na tematy związane z sensorami, monitoringiem i pomiarami. Mieliśmy okazję rozmawiać z ekspertami reprezentującymi różne dziedziny gospodarki z Wielkiej Brytanii, Polski i Francji – zresztą zobaczcie sami.

efento-hubraum2efento-hubraum1efento-hubraum3

Program WARP to cztery tygodnie intensywnej pracy, w trakcie których firmy analizują i ulepszają swój model biznesowy oraz szukają płaszczyzn do współpracy z T-Mobile – jednym z największych światowych telekomów. Program jest cyklicznie organizowany przez hub:raum. Do tej pory odbyło się pięć edycji programu, w których udział wzięło 58 firm wybranych z ponad 3 000 aplikujących. Zakończyliśmy właśnie pierwszy etap programu, w trakcie którego zidentyfikowaliśmy potencjalne płaszczyzny współpracy oraz zdefiniowaliśmy obszary dalszego rozwoju naszych usług i produktów.

Skąd wzięła się nazwa programu?
WARP to jednostka prędkości stworzona na potrzeby serialu Star Trek. 1 WARP to prędkość światła. Wynalazcą napędu WARP był w świecie Star Trek doktor Zefram Cochrane. Pierwszy lot z prędkością WARP odbył statek Phoenix w roku 2063 (według chronologii Star Trek). Epizod ten był centralnym wątkiem filmu Star Trek: First Contact.

Więcej informacji na temat hub:raum i programu WARP.