Monitoring warunków transportu psów ratowniczych w Norwegii

Bre Digital logo

Klient

Norske Redningshunder, w skrócie NRH, to norweskie stowarzyszenie wolontariuszy, którzy wykorzystują specjalnie szkolone psy w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych.
NRH jest znaczącą i szanowaną organizacją w Norwegii, która koncentruje się na szkoleniu i wysyłaniu psów poszukiwawczo-ratowniczych oraz ich przewodników do pomocy w różnych sytuacjach awaryjnych.
Norske Redningshunder została założona w 1964 roku jako organizacja non-profit. Na przestrzeni lat znacznie się rozwinęła i odgrywa kluczową rolę w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych w Norwegii.

 

Norske Redningshunder cieszy się doskonałą reputacją w poszukiwaniach i ratownictwie, a jej zespoły brały udział w międzynarodowych akcjach pomocy. 

Problem

Podczas akcji ratowniczych psy spędzają większość czasu w samochodach. Opiekunowie psów poszukiwali systemu, który pozwoliłby im na ciągłe monitorowanie warunków środowiskowych w zaparkowanych pojazdach, aby mieć pewność, że psom nie szkodzą ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury.
Ważne było, aby przewodnicy psów zostali powiadomieni , jeśli temperatura w samochodzie przekroczy zadany zakres.

Rozwiązanie

BRE Digital, partner Efento w Norwegii, zaproponował rozwiązanie oparte o rejestratory NB-IoT i platformę Efento Cloud.
Rejestratory są wyposażone w karty SIM i wysyłają dane w ustalonych odstępach czasu, wykorzystując sieć NB-IoT.
NB-IoT  to technologia zoptymalizowana pod kątem zużycia energii, idealna dla czujników bezprzewodowych. Dzięki temu urządzenia mogą pracować na bateriach przez kilka lat.

Pomiary dokonywane przez rejestratory Efento NB-IoT przenoszone są do Efento Cloud – platformy chmurowej, która gromadzi dane z czujników i pozwala użytkownikom je wizualizować w postaci raportów i wykresów oraz reagować alarmami na zmiany temperatury.
Architektura platformy zapewnia obsługę nielimitowanej liczbę rejestratorów oraz użytkowników  oraz bezpieczeństwo i ochronę danych. Platforma jest aktualizowana i monitorowana 24h na dobę przez zespół Efento, co zapewnia klientom i użytkownikom pewność działania systemu.
Dane są również stale archiwizowane w innej, dodatkowej lokalizacji niż główne serwery, aby mieć pewność, że nie zostaną utracone i będą zawsze dostępne dla klientów.

 

 

Na psiej klatce zamontowano rejestrator temperatury NB-IoT

 

Do najważniejszych korzyści wynikających z wdrożenia systemu monitorowania temperatury można zaliczyć:

  • Zdalny dostęp do pomiarów – użytkownicy mają dostęp do pomiarów temperatury poprzez panel WWW lub za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Efento.
  • Powiadomienia – po przekroczeniu zdefiniowanych progów alarmowych wysyłane są powiadomienia e-mailem, SMS-em lub w formie wiadomości push w aplikacji mobilnej.
  • Długa bezobsługowa praca – akumulatory zapewniają nawet kilka lat bezobsługowej pracy
  • Zdalna konfiguracja – konfigurację czujnika można zmienić zdalnie z platformy chmurowej

Efekt

Wyposażenie samochodów Norske Redningshunder w rejestratory temperatury zwiększa bezpieczeństwo zwierząt, zapewniając jednocześnie spokój ich opiekunom.

„Jako treser psów i kierownik operacyjny w Norweskiej Rescue Dogs, wiem, że pies spędza większość czasu w samochodzie – często gdy samochód jest zaparkowany.
Teraz mając kontrolowaną temperaturę w samochodzie i aktywne powiadomienia zarówno SMS-em, jak i e-mailem, mogę być spokojny, gdy pies jest w samochodzie i mieć pewność, że zostanę powiadomiony, gdy będę musiał zareagować.

Mogę ustawić powiadomienia na dowolnych poziomach temperatur.
Ponadto mam możliwośc ustawienia opóźnienia alarmu – pozwala to wyeliminować krótkotrwałe skoki temperatur spowodowane chwilowym otwarciem drzwi samochodu.

Dodatkowo mam dostęp do historii temperatury i wilgotności.”

Bezpośredni, bieżący podgląd
Natychmiastowe alarmy
Prosta i szybka instalacja – około 5 minut

Rejestratory Efento mogą być zintegrowane praktycznie z każdym oprogramowaniem. Na życzenie klienta możemy udostępnić biblioteki programistyczne i dokumentacje umożliwiające integrację. Jeżeli są Państwo zainteresowani integracją, to zapraszamy do kontaktu