W Polsce rusza NB-IoT! – start komercyjnego Internetu Rzeczy i początek Przemysłu 4.0

Od stycznia 2021 roku klienci Efento będą mogli zamawiać bezprzewodowe sensory NB-IoT, które będą wyposażone w kartę SIM. Karta ważna przez 5 lat będzie kosztowała około 100 zł netto.

Wprowadzenie na rynek tej oferty oznacza start komercyjnego Internetu Rzeczy w Polsce i początek Przemysłu 4.0.

Co to oznacza dla klienta?
Bezprzewodowe rejestratory NB-IoT  będą szczególnie użyteczne  w monitorowaniu: przychodni, aptek, stacji benzynowych, rzek, zbiorników, dróg, obiektów kolejowych itp.
Wyposażone w kartę SIM ważną przez 5 lat nie wymagają zakupu żadnej usługi telekomunikacyjnej. Konfiguracja jest zbliżona do uruchomienia smartfona, wpisujemy dane alarmowe i dane do połaczenia się z chmurą. Trwa to, dla niewprawnej osoby 5-10 minut. Niepotrzebne są jakiekolwiek inne urządzenia – rejestrator Efento łączy się ze stacją bazową GSM i przekazuje dane. Z dowolnego miejsca na świecie, przez przegladarkę możemy sprawdzać bieżące parametry, możemy ustawić progi alarmowe i generowanie raportów.
Więcej o instalacji Nb-IoT w praktyce.

Czujnik temperatury w zamrażarce

Rejestracja temperatury z powiadomieniem alarmowym

Partnerzy
Łączność zapewni Deutsche Telekom i  partnerzy roamingowi. W zależności od rodzaju i wielkości projektu będzie można zamówić łączność w dwóch modelach: jednorazowo (prepaid) lub abonamentowym. Efento będzie w stanie zapewnić łączność zarówno dla małych projektów, jak i wdrożeń na dużą skalę tysięcy bezprzewodowych czujników. Z punktu widzenia sprzętu, sensory Efento są przystosowane do obsługi MicroSIM (3FF) i eSIM (MFF) i oba mogą być używane w zależności od wymagań projektu. Standardowy zestaw testowy Efento NB-IoT będzie wyposażony w kartę SIM z pięcioletnią łącznością.

Ponadto sensory Efento NB-IoT będą korzystały z prywatnego APN, to  zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa, gdyż komunikacja pomiędzy urządzeniami a platformą chmurową jest „niewidoczna” dla osób trzecich.

Dzięki umowom roamingowym ze Swisscom, Telia Company i Vodafone podpisanym przez Deutsche Telekom na początku tego roku, roaming NB-IoT jest dostępny w 18 krajach europejskich. Należą do nich Austria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Liechtenstein, Norwegia, Polska, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Holandia i Wielka Brytania.

O Efento: Efento koncentruje się na Internecie rzeczy (IoT), komunikacji maszyna-maszyna (M2M) i przetwarzaniu w chmurze. Jako jedna z nielicznych firm na świecie oferujemy zintegrowane rozwiązanie do monitorowania i analizy różnych parametrów fizycznych, oparte o bezprzewodowe czujniki (Bluetooth Low Energy, Narrowband IoT, LTE-M), zaawansowaną platformę chmurową oraz aplikacje mobilne. Produkty Efento są obecne w 45 krajach na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę internetową Efento.
Dystrybutorzy Efento