Monitoring temperatury

szczepionek
z powiadomieniami SMS
i automatycznymi raportami

Idealne rozwiązanie dla przychodni
i punktów szczepień!

Dowiedz się więcej

Przejdź do sklepu

Efento Transport

pełna obsługa zimnego
łańcucha dostaw

- Alarmowanie o przekroczonych
progach temperatury,
- raporty e-mail,
- obsługa wydawania przesyłek,
- rejestracja przejechanych
kilometrów

Czytaj więcej

Efento Logger

najwygodniejszy w obsłudze
rejestrator temperatury
i wilgotności

- Bezprzewodowy odczyt danych,
- pojemność pamięci 28 000 pomiarów,
- łatwa obsługa

Czytaj więcej

Efento Cloud

monitoring warunków
środowiskowych
w chmurze

- gromadzenie danych,
- automatyczne raporty,
- powiadomienia SMS / e-mail,
- łatwa obsługa i konfiguracja

Czytaj więcej

Produkty

Projektujemy i produkujemy bezprzewodowe sensory Bluetooth Low Energy i LoRa oraz gatewaye umożliwiające podłączenie sensorów do platformy Efento Cloud. Wszystkie nasze produkty są projektowane i produkowane w Europie i spełniają najwyższe wymagania dotyczące jakości.

Rejestratory z powiadomieniem

Rejestratory temperatury Bluetooth Low Energy mierzą i bezprzewodowo przesyłają w czasie rzeczywistym wartości temperatury, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego. Sensory współpracują z aplikacjami mobilnymi (Efento InspectorEfento Transport) i platformą Efento Cloud (dane przesyłane przy pomocy gateway’a BLE – Ethernet). Zasięg sensorów: do 100 m (w otwartej przestrzeni).

 • Pomiar temperatury z dokładnością do 0.4 °C w zakresie -10°C to +70°C i 2°C w zakresie -35°C to -10°C; pomiar wilgotności z dokładnością 4% RH w zakresie 0% do 80% RH
 • Zasięg do 100 m (w otwartej przestrzeni)
 • Do dwóch lat nieprzerwanej pracy na baterii
 • Współpraca z darmowymi aplikacjami dla Androida Efento Inspector, Efento Transport oraz platformą Efento Cloud

AUTONOMICZNE REJESTRATORY

Autonomiczne rejestratory zapisują do 28 000 pomiarów we wbudowanej pamięci. Pomiary mogą być bezprzewodowo odczytane z pamięci rejestratora przy pomocy smartfona lub tabletu. Rejestratory mierzą temperaturę i wilgotność.

 • Pomiar temperatury z dokładnością do 0.4 °C w przedziale od -10°C so +70°C i dokładnością 2°C w przedziale -35°C do -10°C; pomiar wilgotności z dokładnością 4% RH w przedziale od 0% do 80% RH
 • Pojemność pamięci: do 28 000 pomiarów
 • Zasięg sensora: do 100 m (w otwartej przestrzeni)
 • Do dwóch lat nieprzerwanej pracy na baterii
 • Współpraca z darmową aplikacją dla Androida Efento Logger

Rejestratory LORA

(dostępne od września 2016)

Sensory LoRa mierzą i bezprzewodowo przesyłają w czasie rzeczywistym wartości temperatury, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego. Sensory współpracują z publiczną infrastrukturą LoRa oraz gateway’ami Efento LoRa – Ethernet. Cechują się dużym zasięgiem bezprzewodowym – do 3 000 metrów w otwartej przestrzeni.

 • Pomiar temperatury z dokładnością do 0.4 °C w zakresie -10°C to +70°C i 2°C w zakresie -35°C to -10°C; pomiar wilgotności z dokładnością 4% RH w zakresie 0% do 80% RH
 • Zasięg do 3 000 m (w otwartej przestrzeni)
 • Do dwóch lat nieprzerwanej pracy na baterii
 • Współpraca z platformą Efento Cloud

GATEWAY BLE – ETHERNET

Gateway zbiera dane z sensorów Bluetooth Low Energy i przesyła je do platformy Efento Cloud. Gateway’e są wyposażone w interfejs Ethernet i mogą być zasilane przez USB lub PoE.

 • Interfejs Bluetooth Low Energy i Ethernet
 • Efento Gateway zbiera dane z sensorów i przesyła je do Efento Cloud
 • Zasięg do 100 metrów
 • Urządzenie jest wstępnie skonfigurowane, dodatkowa konfiguracja zajmie Ci mniej niż 2 minuty
 • Zasilanie przez USB lub PoE pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnych kabli
 • Jeden Gateway może przesyłać dane ze 100 sensorów bezprzewodowych

GATEWAT LORA – ETHERNET

Gateway zbiera dane z sensorów LoRa i przesyła je do platformy Efento Cloud. Gateway’e są wyposażone w interfejs Ethernet i mogą być zasilane przez USB lub PoE.

 • Interfejs LoRa i Ethernet
 • Efento Gateway zbiera dane z sensorów i przesyła je do Efento Cloud
 • Duży zasięg: do 3 000 metrów
 • Urządzenie jest wstępnie skonfigurowane, dodatkowa konfiguracja zajmie Ci mniej niż 2 minuty
 • Zasilanie przez USB lub PoE pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnych kabli
 • Jeden Gateway może przesyłać dane ze 100 sensorów bezprzewodowych

Aplikacje i oprogramowanie

Razem z sensorami dostarczamy kompletne oprogramowanie do obsługi i zarządzania sensorami oraz analizy i przetwarzania danych. Wszystkie aplikacje dla Androida są darmowe i mogą być pobrane ze Sklepu Play. Korzystanie z Efento Cloud wiąże się z opłatą licencyjną zawartą w cenie sensora.

Efento Inspector to dedykowane dla przychodni rozwiązanie do monitorowania temperatury w lodówkach medycznych. System składa się ze stacji bazowej z wyświetlaczem oraz komunikujących się z nią sensorów bezprzewodowych. System umożliwia m.in. wysyłanie SMS / e-mail z powiadomieniami, generowanie automatycznych raportów, powiadomienia dźwiękowe o przekroczonych progach temperatury oraz sygnalizowanie braku prądu w obiekcie. Efento jest zgodne z wymaganiami SANEPIDu.

Efento Transport to system monitoringu i rejestracji temperatury w trakcie transportu składający się z bezprzewodowych sensorów temperatury Bluetooth Low Energy współpracujących z telefonami z systemem Android i zainstalowaną darmową aplikacją. System umożliwia rejestrację temperatury wraz z alarmami dźwiękowymi o jej przekroczeniu, generowanie raportów i ich wysyłkę przez e-mail oraz obsługę wydawania przesyłek. Efento Transport może być zintegrowane z dowolnym oprogramowaniem ERP.

Efento Cloud to platforma serwerowa gromadząca i przetwarzająca dane z sensorów Efento. Platforma przeznaczona jest do obiektów, w których monitorowane jest od kilkunastu do kilkuset punktów pomiarowych. Dane do platformy mogą być przesyłane z dowolnej lokalizacji, a Ty masz do nich dostęp przez przeglądarkę internetową. Platforma pozwala na wyświetlanie danych, generowanie raportów z dowolnego okresu czasu oraz konfigurację alarmów SMS / e-mail. Dostęp do Efento Cloud nie wiąże się z żadnymi opłatami cyklicznymi.

Efento Logger to bezprzewodowy rejestrator temperatury i wilgotności komunikujący się z telefonami i tabletami przy pomocy Bluetooth 4.0. Rejestrator zapisuje w swojej pamięci 28 000 pomiarów, które mogą być później bezprzewodowo przesłane do telefonu lub tabletu. Rejestratory są obsługiwane przez darmową aplikację dla systemu Android. Dzięki zastosowaniu technik komunikacji bezprzewodowej do transmisji danych możliwy jest odczyt danych z rejestratora bez fizycznego dostępu do urządzenia.

Rozwiązania

Nasze produkty stosowane są do pomiarów temperatury, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego w różnych branżach. Poniżej najpopularniejsze zastosowania.